| anonim_4396 a întrebat:

Vreau parerea fetelor, dau si funda. Deci eu am 16 ani ea 15 si am vrut sa vorbesc cu ea pe facebook, mi-a raspuns la ceva intrebari legate de ea dar ea parea foarte indiferenta si nu m-a intrebat si pe mine nimic(imi dadea semne ca nu o intereseaza) si eu nu renunt asa uror asa ca ma gandeam sa ma duc la ea la scoala si sa o astept cand termina orele si sa ii ofer o floare ceva(un trandafir cred) apoi sa o imbratisez si sa plec sperand ca mi-a inteles mesajul. Intrebarea mea fetelor este: Cum credeti ca va reactiona? Oare ce va crede despre mine? Oare imi va mai da doar "seen" la mesaje?
P.S: Eu chiar plac fata asta, e prima mea iubire sincera si ma simt ca un pepsi agitat ce urmeaza sa izbucnesca cu iubire...

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"e prima mea iubire sincera"- Wth, ce iubire?

| SkyPilot a răspuns:

Trandafirul sa fie rosu. Mergi, alta sansa nu ai. Va fi surprinsa in mod placut si se poate sa aprecieze gestul. Nu o imbratisezi, e prea agresiv la inceput, dar o intrebi daca poti sa o conduci acasa. Daca accepta, cand va despartiti ii multumesti si ii spui ca te-ai simtit foarte bine cu ea. Ce va fi mai departe nu putem sti, dar ti-ai jucat sansa. Daca nu merge. asta e viata, treci la urmatoarea.

| DarthRevan a răspuns:

Poti sa o placi, daca e la aceias scoala e greu.Asculta-ma eu am studiat fetele mai bine de 3 ani, si inca o fac, citesc despre mintea lor si emotile lor.Sunt niste fiinte extrem de interesante si chiar ma fascineaza.Dar la varsta asta intre 14-18 ani e complicat. Dupa 18 e usor, deoarece treci de pubertate.Eu am 17, am fost singur toata viata.Pentru ca nici fetele nu sunt pregatite pentru o relatie serioasa, majoritate nu stiu ce vor, la fel si baietii.Nu se exclude, stiu un caz de la gradinita se iubeau si acum sunt casatoriti.Da aici e complicat, poate e fitoasa, poate iti place ca e frumoasa.Dar tot nu te va baga in seama, sfatul meu cum sa incerci sa te combini cu fata asta:Trebuie sa incepi usor, nu o baga in seama mult, nu-i spune totul despre tine.Fi subtil, pentru ca fetele sunt foarte curioase, odata ce le-ai captat atentia, si nu le bagi in seama, te vor cauta.Asta e in general un principiu pe care trebuie sa-l urmezi daca vrei sa fi intr-o relatie de experienta cu fata aceea.Ca nu o sa aveti o relatie serioasa, de acum iti spun e foarte greu.Mult succes! si sper sa intelegi si tu cum stau lucrurile. Poti fi tu, sau poti fi sa copiezi pe alti, sa fumezi, sa bei, sa faci prostii.Alegerea e a ta.Mult succes!

| marinelmomoratoiu a răspuns (pentru DarthRevan):

Nu nu e de la scoala cu mine, eu sunt de la mate-info si ea de la o scoala generala ( a 8 a) si cum pot eu sa fiu subtil daca ea nici nu ma stie... si cum fac sa ma stie daca nu raspunde pe fb.

| DarthRevan a răspuns (pentru marinelmomoratoiu):

Da e nasol, pai du-te, trebuie sa o abordezi in realitate, spune-i buna, ce faci si asa.