| Inimioara_8864 a întrebat:

Vreau povesti de dragoste adevarate... cea mai frumoasa primeste funditawinking...restul vothappy

5 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Te-am intilnit din intimplare,te-am vazut si mi-ai placut.A fost ceva magic,se poate spune dragoste la prima vedere.A doua zi ai venit si mi-ai cerut sa fim impreuna,cred ca am fost cea mai fericita fata din lume.Am acceptat si dragostea noastra crestea pe zi ce trece totul a fost ca un vis plin de farmecul zilelor care le petreceam impreuna
Aduti aminte clipele de neuitat.Fiecare sarut,fiecare imbratisare,cu cit mai mult ne apropiam cu atit mai mult simteam ca nimeni si nimic nu ne va putea desparti.Eram facuti unul pentru altul
Zilele treceau fara sa ne dam seama,si dintr-o data au inceput si problemele intre noi.Ce pot sa spun,lumea a inceput sa vb si eu am aflat ceva care mi-a distrus toate visele

Uff nici nu stiu cum sa descriu cum e sa treci prin asa clipe iti pare ca totul a fost in zadar,ca cineva te-a facut sa crezi in ceva ireal.a fost ceva care ardea inauntrul meu,simteam cu imi bate inima in piept din ce in ce mai tare/Parea ca si cum totul a fost o minciuna
Ai venit si imi cereai iertare,nu stiam cum sa procedez(inima imi spune ca da,mintea imi spunea ca nu)TE-am iertat dar totul sa schimbat din acea clipa/Cind ma sarutai imi imaginam cum o sarutai pe ea,te apropiai,ma atingeai si ma gindeam cum o atingeai pa ea /ma simteam oribil
Plingeam zi cu zi fara niciun rost,dar am trecut si peste asta,ti-am mai dat o sansa/Increderea in tine am pierduto,chiar daca iti aratam ca nu e asa.Ne-am apropiat si mai mult,am incercat sa-ti arat ca nimeni nu te va iubi cum te iubesc eu/am fost alaturi de tine in clipele bune cit si in cele rele
Ne-am distrat mult impreuna,am simtit si eu cum e sa ai alaturi o persoana care tine la tine/cum e sa fii indragostit nebuneste cum e sa-ti doresti ca sa petreci fiecare secunda din viata ta alaturi de el
In fiecare dimineata ma trezeam cu gindul ca sa treca mai repede timpul ca sa te vad/Nu stiam cum sa fac ca sa opresc timpul cind eram cu tine/Dar intr-o zi,din cauza unei prostii te-am pierdut,eram confuza fiindca a mai aparut cineva intre noi/Si ne-am despartit fara nici un cuvint.Nici makar o privire
Zilele imi pareau mai lungi,mai intunecate fiindca nu erai tu ca sa imi aduci culoarea in ele.Ai plecat pe un alt drum,acompaniat de o alta persoana si eu la fel.Dar cind ne intilneam nu stiam cum sa te ocolesc ca sa nu dau ochii cu tine,pur si simplu nu puteam sa te mai vad stiind ca ii dedici timpul tau altei persoane,ca ii darui saruturile tale,si o ai aproape de tine in locul meu

Intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am venit ca sa vb cu tine.Tu mi-ai dat o sansa,de care nu erai foarte sigur,dar totusi mai acceptat din nou stiind ce risti/Ne-am apropiat din nou dar sincer de data asta am simtit ca era doar o simpla pasiune care inca ardea intre noi
Nu putem sa imi dau seama ce simt cu adevarat pentru tine.Am ramas pe ginduri si sa stii ca m-am dezamagit si pe mine/Dintr-un timp incercam sanu iti mai dau atita timp ca sa nu iti mai faci iluzii,dar in zadar;Te-am ranit din nou,si imi pare rau pentru tot raul pe care ti l-am facut eu.Nu a fost ceva intentionat dar ranita am fost si eu

Iubire ca-n filme; - poveste de dragoste adevarata

O persoana normala cu nevoi speciale.; asa mea placut mereu sa ma privesc; Unori viata ne rezerva surprize mai mari decat termenul in sine desemneaza; Am avut o relatie de un an si jumatate in care practic eu si el am agonizat; Despartirea s`a concretizat prin simpla apasare a unei taste; Eram strict convinsa pe perioada relatiei ca altul ca el n`am sa gasesc; ca n`am sa mai iubesc si ca viata mea amoroasa se va sfarsi in punctul despartirii mele de el/ Dar dupa cum am zis mai sus viata ne rezerva surprize mai mari decat termenul in sine desemneaza

Totul a inceput "pe net". Cand l`am cunoscut pe "El", practic imi provoca disgratsie tot ce avea legatura cu el; Me`a furat poze din calculator cu ajutorul unui program.Doamne cat l`am detestat in momentul ala.Pur si simplu imi "violase" intimitatea. Il vedeam ca pe un mare cumul de figuri adolescentine.o pata si un afront la intreaga feminitate

Cu timpul am inceput sa imi schimb ideile sa il privesc altfel, dar parca tot nu era de ajuns.Imi spunea ca n`a iubit niciodata ca nu o va face ma intriga, ma incapatana/ Pana intr-o zi cand mi-a zis ca ma iubeste. N`am stiut practic ce reactie sa am' Am luat`o ca pe o gluma (cam proasta in acele momente gluma lui). Cu timpul "gluma" a prins proportsii si imi place sa cred ca acum traim o frumoasa poveste de dragoste' Poate cea mai frumoasa. Nu pot sa vad viata fara el Fara "cumulul meu de figuri adolescentine" Si asa "cosmarul meu de pe net" a devenit cel mai frumos vis care`mi da putere si ma implineste zambetul cu care inkei ziua si cel cu care o`ncep. Cel mai curat si mai frumos gand al meu' Aceesi inima ce bate`n 2 fiintse atat de diferite si totusi atat de asemanatoare Si pentru prima oara in 20 de ani traiesc fiorii unei frumoase iubiri."Am iesit din decor" si traim o "iubire ca in filme" happy

Dragostea mea - poveste de dragoste adevarata

Soarta a facut sa se cunoasaca ca din intamplare intr-o zi friguroasa de noiembrie la un eveniment frumos. privirile lor s-au intalnit si atunci in sufletul ei s-a infiripat ceva ca si cum toata lumea era a ei si nu-I mai pasa de nimic

Insa el ca si cum nu a observat-o a mers mai departe, dar fara sa-I spuna caci si el simtise acelasi lucrru si il tulbura atat de tare incat nu-si mai lua ochii de la ea. Toata seara ea il cauta cu privirea, iar atunci cand ochii ei intalneau lumina ochilor lui' inima ei batea din ce in ce mai tare caci ce simtea ea nu era iubire ci o mare dezamagire deoarece inima lui apartinea altcuiva si asta durea atat de tare

Seara s-a incheiat si cei doi s-au uitat pentu o perioada indelungata ca si cum nu se vazuse niciodata, dar in sufletul ei ceva era nelinistit. simtea ca si cum o parte din ea se sfarsise o data cu acea seara.Dar norocul ei a fost ca intr-o zi din intamplare sa-l regaseasca sis a simta din nou bataile inimii ca in momentul intalnirii lor' Au urmat zile de poveste ce-I doi isi vorbeau zilnic. Pentru ea era o simpla joaca. pentru el poate un adevar neinteles de ea.chiar daca inima lui nu-I apartinea ea a mers incontinuare fara sa-I pese crezand ca totul va lua sfarsit asa cum si incepuse Lucrurile incet, incet au devenit si mai complicate.fata acum se indragostise cu adevarat il vroia doar pentru ea caci altfel viata ei nu mai avea rost.El ii spunea acelasi lucru. sentimentele lui pareau aceleasi se iubeau ca si cum toata iubirea de pe acest pamant era dora ptr ei si nimic altceva nu-I opera sa fie fericiti.Insa toata dragostea lor era sortita esecului intr-un moment de ratacire fata comisese greseala vietii ei si acum trebuia sa plateasca pentru ea cu sufletul. se simte pustiita. nu ar fi crezut vreodata ca sentimentele lui se vor schimba s-au ca planurile lor vor avea un sfrasit tragic. Ea nu a inteles de ce. iar el surprins de fapta fetei s-a inchis in sufletul sau ca si cum nu ar fi vrut sa primeasca acea caldura sufleteasca din partea fetei.un timp ea nu a mai stiut nimic de el.O durea, se simtea tradata si abandonata. si atunci el s-a intors i-a promis ca lucrurile se vor schimba, dar a facut-o sa promita ca niciodata nu va mai gresi fata de el. Fata speriata de ce se va putea intampla si disperata ca l-ar putea pirde ptr totdeauna a acceptat. Speranta ei nu a murit niciodata.caci ea considera ca aceasta moare ultima.a inceput sa urasca detinatoarea inimii lui fara sa o cunoasaca sau sa stie foarte multe desprea ea caci numai auzul numelui ei o facea sa-si simta inima sfasiata in mii de particele.Traiste si acum cu speranta ca intr-o zi toate vor fi asa cum isi doreste. ca ea va fi unica detinatoare a inimii lui si niciodata nimeni nu va putea rdistruge dragostea lor care parea ca devenise din ce in ce mai puternica. De la un simplu joc cu inima sa ea acum platea . fara sa-I para rau de ce facuse, fiindca ea credea ca iubirea e mai presus de toate si poate distruge toate rautatile lumii

O iubire nascuta pe o pagina de Internet

De multe ori m-am gandit.cum ar fi ? cum ar fi sa fiu eu in locul lor. sa am si eu pe cineva care sa ma protejeze, sa ma iubeasca, sa simta ca eu sunt totul pentru el.asa cum intalneam in prea iubitele mele carti, adevarate povesti de dragoste.Izvoar nesecat de inspiratie de-a lungul veacurilor pentru milioane si milioane de carti - dragostea. m-a atins si pe mine.Lacrimam.la impresionantele povesti de dragoste dar nu credeam ca vreodata eu ,mai ales la o varsta atat de frageda voi simti la fel.Dupa relatii. esuate,in care incercam sa ma agat de o mica iluzie. o mica speranta ca am gasit in final pe cineva cu care sa-mi petrec adolescenta,cu un gust amar descopeream ca nu era EL.cel pe care il cautam.A. ,S.,I. ,R. doar niste nume acum. au trecut prin viata mea. ca un fulger ce strabate cerul. in mijlocul unei tumultoase furtuni.

O furtuna era si sufletul meu atunci cand l-am cunoscut.pe cel care detine inima mea si azi. Oscilam intre doua relatii fara sens, in care la un moment, imi pusesem sperante ,care insa s-au dovedit a fi zadarnice deoarece baietii respectivi nu erau pentru mine.De ultimul am crezut ca m-am indragostit.Am suferit si poate si acum il privesc cu o nostalgie, dar nu pentru ca l-as iubi nu. cu siguranta nu, ci o nostalgie la gandurile pe care le nutream atunci, la visele pe care mi le facusem. in legatura cu o persoana care doua saptamani mai tarziu avea sa ma paraseasca fara nici o remuscare

Nu am inteles niciodata de ce am considerat eu ca el era potrivit pentru mine sa fi fost o provocare sa fi fost orgoliu.sau furia unei neimpliniri. nu stiu. dar ma bucur ca s-a terminat, ca nu imi mai ocupa gandurile si nu mai sunt coplesita de tristete, cum eram o data chiar daca ii pronuntam doar numele.Asadar eram cu I dar vorbeam pe internet(intr-o perioada cand toata lumea utiliza internetul pentru a cunoaste noi oameni) cu R. I a fost o "marioneta". pe care o etalam fata de colegele mele. care il laudau constant pentru frumusetea lui,era un "trofeu" pe care l-am obtinut usor. iar apoi n-a mai reprezentat nici un interes pentru mine. R. aparuse.subtil. fara prea multe explicatii,(niciodata nu a dat explicatii pentru faptele sale. nici cand eram impreuna) in viata mea. pur si simplu era un "amic de pe net"insa usor, usor. m-a convins involuntar ca ar fi mai bine sa-l parasesc pe I. pentru o relatie alaturi de el desi nici el nu era tocmai o persoana libera(avea o relatie cu M.pe care a parasit-o dupa 9 luni fara nici o explicatie.aparent pentru mine) Am renuntat usor la I. care de fapt.ma parasise pentru ca imi ocupam prea mul timp vorbind cu R.si despre R.

M-am indreptat plina de iluzii catre o noua relatie,bineinteles cu R.(care demult nu mai era un simplu amic.marturisindu-mi ca simtea o atractie pentru mine din ziua cand am facut cunostinta). ce s-a dovedit a fi. searbada. lipsita de sens si de "dragoste".Doua saptamani atat a tinut.Un timp atat de scurt despre care am vorbit poate un timp prea lung.Nu stiu. cert e ca am suferit a trecut iar R. a ramas in urma, gratie unui al treilea."alesul".Prima conversatie purtata cu acesta era in perioada cand R ma interesa, insa.fiind o persoana deschisa. am purtat o conversatie indelungata cu Marius.(asta era numele sau)in care i-am marturisit mai multe lucruri intime. ( Marius chiar asa. precum iubitul lui Cosette din "Mizerabilii" de Victor Hugo ).Marius,un baiat special,sigur pe sine si de potenta sa de baiat.a incercat sa ma acapareze cu un limbaj neutru,plin de sine. insa nu dadadea nici un semn ca ar fi interesat de mine( ii specificasem ca am o relatie cu un baiat si ca.ma gandesc deja la altcineva.concluzie eram un "punct mort" nu reprezentam interes. decat ca un partener de discutie el considerandu-ma o fata inteligenta).Relatia mea cu R a evoluat.a murit am suferit. si apoi soarele mi-a zambit din nou.Conjunctura a facut ca eu sa vorbesc din nou cu acel baiat pe care nu-l mai luasem in seama de cand vorbisem prima data.A fost mirat cand am incercat sa intru in vorba.o data.de doua.chiar si a treia oara.Apoi usor,usor.i-am trezit interesul.si ne facusem un program de vorbit prin intermediul internetului.Zilnic dupa ce ajungeam de la scoala. ne cautam din priviri in lista de la Messenger (uf tehnologia asta ).Era acolo. era on-line.doar pentru mine. sau.asa credeam.Au trecut cateva luni (din februarie pana in mai) in care el s-a delectat doar cu o poza de a mea si aceea cam tarziu trimisa.In luna mai deja ma impacientasem.Zilele treceau iar Marius nu avea nici un gand sa ma invite sa ne vedem.I-am propus.si mi-a marturisit ca i-a fost frica stiind ca uram "invitatiile". insa. am facut pasul cel mare si ne-am intalnit. Da. ce pot spune e ca nu a fost "dragoste la prima vedere" nici pe departe. eu eram prea inalta. el prea slab. aparent nu ne potriveam. am mers o perioada tacuti in care ambii meditam si incercam sa intrezarim finalul acestei intalniri.Ne era frica. ne era frica deoarece noi ne facusem planuri. si parca acum nimic nu se mai lega.parca pur si simplu nu ne mai placeam.Eu am fost cea care am deschis un subiect. era vorba despre fostul prieten.in clipa aia i-am multumit lui R. ca trecuse prin viata mea. deoarece povestindu-i anterioara mea relatie lui Marius. am inceput sa vorbim si de altceva. iar eu mi-am regasit "printul" de pe internet.Vorbea la fel. folosea aceleasi expresii ingrijite.special alese. si isi punea in valoare educatie.

Era vadit dezamagit.nu de mine (dupa cum mi-a marturisit mai tarziu).ci de el. se simtea inferior.Cu timpul am depasit si problema aceasta.

Dupa o prima intalnire. cu emotii de tot felul.am spus "DA" vreau sa fim impreuna.si vreau sa cred ca va fi ceva de viitor.a si fost. Am inceput neincrezatori. ca apoi sa ne iubim ca doi nebuni. (care nu percepeam viata unul fara altul). Relatia noastra a evoluat bine,fara surprize, ca ina lte dati.Era un baiat delicat.sincer, tandru. Ma iubea.Pe 20 mai 2005, oficial. am decis sa fim impreuna. Pe 12 iunie de ziua lui am simtit primii fluturi in stomac atunci cand buzele sale mi-au atins suav gatul.Nu eram pregatita pentru relatii sexuale. nici un an mai tarziu n-am fost.poate nici acum nu sunt. dar ce am apreciat la el a fost rabdarea care a avut-o si o are si acum cu mine.

Marius e diferit de toti baietii pe care i-am intalnit.Desi nu am avut relatii sexuale. mi-a demonstrat cat poate fi de tandru. grijuliu. atent. iubaret. gingas. asa cum poate mai rar gasesti astazi. Dupa un an.trupul sau (din cauza caruia era uneori complexat.s-a mai implinit). dragostea noastra e pe culmi. iar noi. zilnic ne tinem calea unui altuia. nu puteam sta unu fara celalat . suntem vitali unul pentru altul. si chiar si acum dupa un an. nu putem.sta o zi unul fara celalat.Relatia cu Marius spre deosebire de celalelalte relatii, a dat nastere in mine unor sentimente noi. pure. prea frumoase pentru o lume atat de rea. Dimineti in sir. ma trezesc cu gandul la el. si la relatia noastra.Zambesc, sunt fericita.am parte de ceva unic.Poate nimeni nu poate sti cu adevarat cat ne iubim. insa persoanele ce ma inconjoara au inteles totusi ca de data aceasta "e altceva.e ceva nou pentru amandoi"

Nu cred ca are sens sa povestesc despre certurile noastre. ele au trecut. au ramas in urma. si ce a fost mai important a biruit... adica relatia noastra.La cei 17 ani neimpliniti ai mei.pot spune cu mana pe inima ca traiesc o minunata poveste de dragoste.bazata pe prietenie.sentiment profund.incredere.loialitate. pe. noi.Noi o pereche de invidiat,care avem planuri mari... as vrea sa raman cu el o viata. si daca Dumnezeu mi-l va lua. mereu va ramane in inima mea ca prima.si singura mea iubire.

| Dennys1521 a răspuns:

A inceput cu un :*
si s-a terminat cu hata hata

| Piticutsss a răspuns:

Povestea noastra.

20 aprilie 2011. Joi. O zi normala, dar care a devenit o zi de neuitat deoarece ai aparut tu in viata mea. Si iata! Ca intr-o zi de vara. Ca din senin. Ca o raza de soare aparuta printr-un geam spart intr-o camera intunecata ai aparut tu...Omul care avea sa-mi redea increderea in mine. Omul care avea sa ma iubeasca neconditionat. Omul care a reusit sa ma faca sa zambesc! Avem multe amintiri minunate. Sunt amintiri triste, dar si fericite care au reusit sa-mi marcheze sufletul. Am luptat mult pentru a fi cu tine.
O fiinta simpla, in toata firea, romantic. Nu credeam nimic decat o simpla aventura ce se mai petrecuse la mine. De la inceput te vedeam ca un bun prieten, plin de sfaturi, bine aplicat si convins. Un chip frumos, dragut, linistit. O privire tintita, plasata spre punctul de destinatie. Un corp accenuat si o emotie linistita.
In fiecare zi, imi furai din priviri, imi daruiai noi ganduri si faureai dorul de ziua de ieri. Aceasta simplitate totala parea atat de placuta si distinsa parca incerca sa muste din inima mea. Insistenta ta a desenat putin in mine, am vazut ca nu doar ceea ce gandesc eu - gandeste si tu. Vroiai sa-ti fiu alaturi. Eu nici un gand in plus, decat doar o conversatie calduta si serioasa. Dar timpul trecea, lucrurile s'au schimbat, au devenit mult mai convingatoare si pline de mister. Atentia ta a faurit in mine incredere in ochii tai verzi. Uneori dispareai brusc si nu intelegeam ce se petrecuse, caci gandul tot la tine zbura mai des, mai des. Dar in lipsa prezentei tale, nu uita de mine.
Totul a inceput prin cateva schimburi de priviri. Ochii tai mi'au redat de fiecare data zambetul pe buze. Au aceea sclipire minunata la care niciodata nu pot rezista.
Nu am crezut niciodata ca o joaca se poate transforma intr'o iubire inflacarata. Nu credeam ca tu o sa fii vreodata acel baiat de care nu ma pot despartii, de care nu ma pot satura niciodata.
Tu mi'ai redat speranta in mine, m'ai invatat sa lupt pana la capat pentru ceea ce imi doresc cu adevarat. Tu ai fost langa mine cand noptile mi se pareau lungi si lipsite de culoare, ai fost langa mine cand am avut cea mai mare nevoie de o imbratisare, cand am avut nevoie de o mana care sa imi stearga lacrima de pe obraz, cand am avut nevoie de un umar pe care sa plang si de un sfat bun care sa'mi fie de folos. Ai avut grija de fiecare data sa imi aduci un zambet pe buze, chiar daca eram suparata si m'ai alinat cu vorbe dulci atunci cand sufletul meu plangea.
Tu ai fost singurul, care in ciuda indiferentelor prieteniilor, in ciuda vorbelor lumii, m'ai protejat de lumea rea si de prietenii care imi erau dusmani.
Tu esti singurul in fata caruia cuvintele mai mult ma incurca decat sa ma ajute, in fata caruia mi-am deschis sufletul si inima, in fata caruia mi-am depanat atatea amintiri, suferinte, idei, ganduri, sperante, visele de ieri, de azi, de maine, din totdeauna. Avem vise pe care vrem sa ne le implinim, rosturi in viata pe care vrem sa ni le indeplinim. Amundoi vom reusi. Si daca unul dintre noi cade sa stim ca celalalt o sa ne ridice, pentru ca iubirea mereu invinge. Avem atat de multe in comun. Parca tot ce e in jurul nostru ne uneste mereu. Parca tot ce vreau sa fac este tot ceea ce vrei tu sa faci. Avem vise comune si sperante neimplinite, insa iubirea invinge orice lupta. O sa luptam pentru ceea ce visam si sperantele sa devina realitate. Eu o sa lupt pentru asta si stiu ca si tu o sa o faci. Mereu mi-o spui.
Iubirea noastra a avut multe urcusuri si coborasuri. S'a intamplat sa ne certam sa suferim, si intr'un final sa ne si despartim. Dar Dumnezeu ne aduce mereu aproape, ne indeamna la iubire si speranta, la dragoste si pasiune, la viata si nemurire, la vise si suferinta. Fiecare coborare a fost ca o incercare pentru noi. Ne'am certat, dar mereu cineva sau ceva ne'a apropiat din ce in ce mai mult.
Viata mi te'a scos in cale atunci cand imi era mai greu. Am facut promisiuni la inceput pe care nu le'am respectat. Am facut greseli din care acum am invatat. Greseli pe care nu le voi repeta pentru ca acum viata mea esti tu si daca te pierd pe tine ma pierd si eu. Viata e facuta sa fie traita in doi si pe tine te'am ales pentru a trai cu tine, alaturi de tine.
Ai aparut atunci cand ma asteptam mai putin. Cu o privire mi'ai redat speranta in mine, m'ai ajutat mereu sa ma ridic atunci cand am cazut si m'ai indrumat sa merg pe un drum pe care nu exista spini. M'ai invatat sa aprind focul iubirii si sa dau foc spinilor ce ma inconjoara sa pot merge mai departe. M'ai invatat ca fara suferinta nu poti ajunge la Dumnezeu.
Si stii cand ne'am vazut prima oara, o privire a fost de ajuns sa ne indragostim unul de celalalt. Am avut momente in care poate nu ne suportam, si momente in care nu ne puteam despartii unul de celalalt. Au fost despartiri si impacari, tristete, lacrimi si durere, dar am luptat pentru tine pentru a te avea aproape, pentru ca nici un alt baiat nu mi te poate inlocui. Nu te las! Te tin strans! Nu te pierd! Am sa lupt pentru tine pana la capatul panzelor albe, acolo e lumina si mult soare, acolo e fericirea absoluta si impacare.
Si o sa ajungem peste ani sa ne amintim noptile pentrecute la scara, prima plimbare in oras, primul sarut, visele de adolescenti... Toate vor ramane amintiri care nu or sa moara. amintiri pentru care voi lupta sa ramana vii.
Ce as mai putea sa mai spun? Nu pot descrie in cuvinte dragostea pe care ti'o port. Un simplu "Te iubesc" este de ajuns sa desrie toate sentimentele mele profunde.
Nu am nevoie de prea multe cuvinte sa iti spun ceea ce simt. Ceea ce simt eu, simti si tu, o simtim amundoi. Ma completezi in orice. Am nevoie de tine in fiecare secunda din viata mea. Nu pot trai fara tine, tu esti aerul ce il respir. Iarta'ma daca gresesc, dar sa stii ca te iubesc si ca niciodata nu o sa renunt la tine. Niciodata!

Te iubesc dragostea mea!
Cu drag a ta Mamy.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Inimioara in loc sa asculti povetile altora de ce nu incepi povestetea ta? va fi ceva de neuitat cu persoana potrivita dulceata

| FlorinYulian a răspuns:

Pai a in inceput cam asa ea 16 el 26, el tocmai intors din Italia ea atunci il observa, vorbesc, se indragostesc si ajung sa se iubeasca.dar totul se schimba intr-o zi ea afla ce el are acasa o sotie si urmeaza sa fie tata.A(sa ii spunem asa) incearca sa vb cu L sa puna punct relatiei dar el nici nu vrea sa asculte ii spune mereu ca nu poate renunta la ea si a continuat sa fie mereu in spatele ei. dupa ce sotia lui a nascut A a spus ca e momentul sa puna punct relatiei pentru ca acum era si un copil si nici mama nici copilu nu meritau sa traca prin clipe urate. au trecut 3 ani de la despartirea celor 2, iar A s-a casatorit si a nascut un baietel, intre timp si L a mai facut un copil dar dupa cateva luni au hotarat ce e mai bine sa divorteze(copii ramanand la el) sotia ii reprosa mereu ca o striga pe A chiar si atunci cand doarme ca e mereu cu ochii dupa ea si ca o iubeste pe A si de ea a uitat. dupa despartire L a inceput sa o caute pe A foarte insistent spunandu-i sa se intoarca la el sa fie familia ce amandoi si-o doreau ca ii e dor de ea si nu o poate uita, nici A nu l-a uitat si il iubea la fel de mult dar nu mai putea face nimic acum rolurile se inversasera ea era casatorita iar el singur. oricat de mult si-ar fi dorit sa fie cu el si oricat de mult l-ar fi iubit nu putea renunta la fericirea copilului de a creste langa tatal lui si nici la familia ce si-o formase chiar daca sotul o dezamagise si ajunsese in aceeasi situatie ca si sotia lui L de a fi inselata.acum A are 25 de ani L35, L s-a recasatorit dar si actuala sotie a observat ca L e mereu cu ochii dupa A sau ca e mereu interesat de ce face. El inca o mai cauta si inca ii mai spune ca o asteapta acasa langa el si langa copii.cei doi au copiii la aceeasi gradinita si in aceeasi clasa si sunt cei mai buni prieteni.aceasta este povestea unui suflet resemnat si trist care incearca sa isi tina familia unita si fericita chiar daca in suflet este furtuna.Nu stiu cine hotaraste soarta dar este ciudat ca face doi oameni sa se iubeasca nespus si sa ii raneasca pe altii dar cu toate astea nu pot fi impreuna sa nu raneasca pe altii.nu am avut curajul sa va spun de la inceput ca A sunt de fapt eu.chiar daca acum imi vine sa il strig cat pot de tare si sa merg sa il strang in brate trebuie sa fac ce este bine si corect sa imi tin familia unita asa cum am jurat in fata lui dumnezeu si sa pun fericirea copilului mai presus de orice pe lume.(astept sa imi spuneti parerea despre aceasta poveste, de fapt despre povestea sufletului meu)