| melynda a întrebat:

Vreau raspunsuri de la oameni seriosi nu de la copii de 12 ani! am 19 ani, sunt cu prietenul meu de 5 ani. avem si un bebe impreuna. el are un restaurant in anglia si tot mereu face naveta intre romania si anglia. in ultima vreme am observat la el cateva schimbari. este foarte gelos, posesiv cateodata si altatatda isi cere scuze pentru tot si ma intelege ca trebuie sa ma impart intre el si copil. mai nou mi-a propus sa ne casatorim imediat. i-am spus sa mai astepte putin ca mai am cateva luni de scoala. s-a suparat. apoi mi-ai propus sa mergem cu el in anglia sa fie tot timpul cu noi. la fel am spus sa mai astepte putin. la fel s-a suparat. acum vrea sa mai facem un copil. eu inca nu sunt pregatita. avand in vedere ca bebeul are doar 11 luni. nu il mai inteleg. el spune ca ma iubeste foarte mult si ca nu vrea sa ma piarda desi i-am garantat ca nu o sa ma piarda. nu stiu ce sa mai fac. imi vine sa imi iau copilul si sa plec in lume sa nu mai stie nimeni de noi

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te pierde cu firea,nu te descuraja!
El,pentru bine se lupta, sa fiti impreuna, sa fiti o familie!
Are o munca grea si e si departe.Seara de seara vede tot felul de lucruri pe care noi,oamenii obisnuiti,le aflam doar de la stiri,e normal sa fie ingrijorat.Te stie singura,tanara,vulnerabila,cum sa stea linistit? Copilasul vostru este un motiv in plus pentru el sa innebuneasca,ce parinte poate trai departe de copilul lui?
Faptul ca mai vrea inca un copil,pentru el este o garantie ca n-o sa va piarda,e disperat si nu mai stie cum sa faca sa fie bine!
Te numeri printre femeile fericite,Melynda, nu stiu daca realizezi lucrul asta.
Uita-te in jur si, hai s-o luam logic.O multime de fete se trezesc mame fara voie si isi nenorocesc si viata lor si viata micutilor pe care ii aduc pe lume.Singure,fara sprijin,incapabile sa-i creasca,devin fie vesnice pietre de moara legate de picioarele parintilor,fratilor,rudelor de orice fel,fie centuriste!
Tu ai langa tine un barbat care te iubeste si care nu da bir cu fugitii,isi asuma toate responsabilitatile,vrea sa formati o familie normala,frumoasa si implinita!
Va trebui sa gasesti cuvintele potrivite si modul in care sa il ajuti,pe el,pe tine,sa rezistati cele cateva luni de zile pana iti vei termina scoala.Te iubeste si te va intelege daca si tu ii arati intelegere.
Si,pe urma,ce a fost mai greu a trecut,de ce tii sa va inecati chiar la mal?
Putina rabdare si intelegere si din partea ta si din partea lui,multa iubire si lucrurile vor intra pe fagasul cel bun.
Ajuta-te singura,esti datoare sa fii fericita pentru bebele tau care te priveste nevinovat, cerandu-si dreptul la viata care i se cuvine.
Nu i-o distruge si lui si tie, din imprudenta si nerabdare!
Curaj mult!

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Nu fa o greseala. Ceea ce vrea el e sa fie impreuna cu voi. El vrea sa iti demnonstreze ca pentru el inseamnati mult. Vb cu el, spune-i ca dupa cateva luni pe care le mai ai de scoala veti avea timp de copii si de stat impreuna de o sa va plictisiti.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| aurora50scumpika a răspuns:

Lui ii e frica sa te piarda na cum sta mai mult plecat ii e frica e normal poate nu-i mai acorzi atentia care i-o acordai inainte.Se vede ca acest om te iubeste nu-l pierde incearca sa.l intelegi,, e un simplu om care iubeste si nu vrea sa te piarda! Mult succes si multa sanatate copilului!happy

| MaxiValau a răspuns:

Pai, din ce ai zis tu, el te iubeste foarte mult, si din cauza asta e gelos (se gandeste ca arati bine, si ca poate ti-ai gasit pe alt cineva), vrea sa te ia in anglia (vrea sa fie mereu langa tine si copil), sau sa te casatoresti (asa stie ca este mai greu sa te desparti de el fiind casatorita) si inca un copil pentru ca se gandeste ca te plictisestilaughing glm. Probabil il vrea pe al doilea pentru. ca cu 2 copii este mult mai greu sa te desparti de el decat cu unul.

| magda2454 a răspuns:

El te iubeste mult si daca spui ca face naveta in Anglia crede ca tu ai pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sasi traiasca copilu mare pai poate e gelozia eu zic sa vb cu el serios

| Mmembru a răspuns:

Din ce spui e un barbat cu caracter care isi doreste intr-adevar sa fi a lui mereu, care te iubeste si are suspiciunile si ideile lui... oricum nu este de inteles comportamentul lui deja i-ai oferit un copil acest copil eu las considera o garantie a fidelitati si dragostei tale fata de el. explica-i asta va intelege