| rizbytzu a întrebat:

Vreau sa aflu daca dupa administrarea pilulei de a 2 zi se mai poate vorbi de o sarcina in care ciclul este inca prezent? Prietena mea (virgina ) a administrat aceasta pastila in urma unui joc in care penisul meu a atins zona exterioara a organului ei reproducator. Pana acum i-a venit ciclul de doua ori dar acum intarzie sa o faca si suntem cam speriati. Este insarcinata? Este ceva normal la Postinor?
P.S. : pastila a luat-o dupa 10 ore de la incident.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina

| Felys a răspuns:

Nici vorba de sarcina, este doar o dereglare posibila si din cauza pastilei respective, oricum parerea mea este ca daca joaca nu a fost decat de suprafata nici nu era cazul sa ia pastila respectiva, deci puteti sta linistiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Din moment ce i-a venit ciclul, nu poate fi vorba de o sarcina. Postinor produce dereglari menstruale. Deci, calmati-va. Nu s-a intamplat nimic rau happy