| gabisma a întrebat:

Vreau sa aflu si eu o parere.Recent am luat o pauza cu prietena mea.Motiv ca de cand ne-am mutat impreuna planurile noastre care ni le-am facut impreuna nu au decurs cum trebuia.Adica sa strangem bani sa ne cumparam un teren si sa ne facem o casa a noastra.Bun,am luat pauza,timp in care vorbim, caci ea zice ca nu poate sa stea o zi fara sa vorbeasca cu mine.Dar recent am aflat ca a intalnit un baiat de care i-a placut, dar care are prietena si vrea sa il uite.Cu toate astea am continuat sa vorbesc cu ea,daca nu o caut eu, ma cauta ea. Zice ca vrea ca totul intre noi sa vina de la sine, daca e sa mai fim impreuna.Dar daca ne vedem ne sarutam si asa.Adica lucrurile astea nu s-au schimbat.Toate astea s-au intamplat intr-o luna de zile.Ce nu inteleg eu e ca am vb cu ea daca sa continue sa ia anticonceptionale sau nu.Si zicea ca nu stie daca sa le mai ia ca o sa le ia degeaba.Mentionez ca totusi luna asta nu am mai intretinut relatii sexuale.Dar vad ca le ia totusi.Si stau si ma gandesc...pentru ce le ia oare totusi? Ce parere sa imi fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Buna fata pentru viitor! Iti poti face orice parere doresti, poate ca fata isi ia anticonceptionalele contra racelii, dar cu siguranta nu le ia degeaba!

| Alcyon a răspuns:

Eu nu as fi fost de acord cu pauza. Asta cam suna a pauza de iesit cu alti baieti, ca m-am plictisit de fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenilor le place sa aiba un plan B, o solutie de rezerva. In cazul nostru tu esti planul B... Evident ca nu ar avea de ce sa ia anticonceptionale, cum nu avea nici de ce sa ia pauza, daca nu voia sa o incerce si cu altul. Daca lucrurile nu mai mergeau, pur si simplu te parasea. Prietena ta vrea si cu dansa in dos si cu sufletul in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai tu si cati are ea?

| pufypuf a răspuns:

Buna. Ce sa zic, intr-adevar anticonceptionalele iti regleaza menstruatia, pentru fetele care au cosuri le rezolva problema. poate de-aia continua sa le ia. Parerea mea sincera e ca te foloseste putin. Si sunt sigura ca daca celalalt nu avea iubita ei doi erau impreuna. Nu vreau sa vorbesc prostii dar poate mai e ceva asa intre voi din cauza ca ea inca nu are pe altcineva. Ca Daca stii ca nu ai contact sexual nu mai iei pastile ca nu sunt bune pentru organism, ataca ficatul si multe altele.