| Bacemi a întrebat:

Vreau sa cred ca toti suntem guvernati de iubire asadar mi-a venit o idee. Fiecare cred ca avem o persoana pe care o iubim nespus de mult. Asadar as vrea ca fiecare sa posteze o declaratie de dragoste pentru persoana iubita. Cea mai speciala declaratie de dragoste primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,happy
Cate lacrimi azi imi curg de dorul tau, de ai sti cat imi e de greu, m-ai lasat cu lacrimi pe fata, mi-ai luat toata pofta de viata.atat de mult eu te-am iubit, am renuntat la mine pentru tine, iubirea noastra e facuta scrum, as vrea sa te intorc din drum, off, cata iubire e in sufletul meu, dar nu iti pasa cat mi-e de greu, stiu doar eu. Tu ai fost soarele meu, care imi lumina viata, acum sufletul meu e pustiu si intunecat, sigur m-ai uitat, dar oriunde vei fi vreau sa stii, ca mereu te voi iubi si sper ca intr-o zi sa asculti bataile inimii mele, doar pentru tine as zbura pana la stele si mi-as da si viata intraga, sa te fac fericit, pentru o farmitura de iubire, mi-as da sufeltul din mine, fara tine viata e un chin, fara tine plang mereu si suspin, vreau sa stii ca esti ingerul meu, esti totul pentru mine, daca pleci, iei totul cu tine, imi iei inima, imi iei intraga mea fiinta, pentru tine as da tot ce am, as da si ultimul ban, as da totul din iubire, dar nu vreau ca iubirea noastra sa ramana amintire, priveste o clipa la mine, nu te indeparta, nu ma lasa, acum in noaptea grea. Daca ai simti si tu ce simt eu, cred ca ti-ar fi la fel de greu, nu iti vreau raul, iti vreau doar bine, dar gandeste-te putin la mine, fac orice doar spune-mi ce, ca fac orice pentru a ta dragoste, nu imi spune ca nu iti pasa, de ce ai inima de gheata? Tu faci ce vrei cu viata ta, dar priveste in urma ta cata durere lasa plecarea ta, cum ramane cu inima mea, care suspina zi si noapte ca esti prea departe, spune-mi ca vei veni, spune-mi ca ma iubesti, spune-mi doar 2 vorbe fara sa ma ranesti, chiar daca e o minciuna, vreau un te iubesc din gura ta, ca tu esti fericirea mea...kiss
cam trist... dar asa sunt eu din pacate din cauza despartirii de iubirea vietii melesad, cu drag,
Monica!

8 răspunsuri:
| Bacemi explică:

Aceasta declaratie ar trebui sa vina din suflet, deci va rog fiti originali si nu copiati de pe net. Ar fi frumos sa scrieti si numele persoanei iubite in declaratie si sa scrieti motivele pentru care o iubiti, un moment special intre voi, etc. Vreau sa vad romantism.

| Bacemi explică:

Importanta e orice iubire lummy. Multumesc pentru ca ai impartasit asceste ganduri cu noi. Emanuellex sa stii ca daca as mai putea da o fundita ti-as da cu cea mai mare placere. Pur si simplu sublime vorbele tale.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Dragul meu, dulcele meu,

Minunata dragoste, minunata si fericita! Cuvintele sunt prea sarace ca sa poata reda ce se intampla. Deasupra inaltimilor sufletului tau, este numai cerul care tremura de stele. Si acolo eu, respirand fiinta ta. Ce frumos! Noi doi dincolo de timp, dincolo de primejdii, dincolo de compromisuri. O bucurie urmeaza altei bucurii si inima mea se umple cu dragoste.
As dori, daca s-ar putea, si as dori sa se poata sa fiu mereu langa tine, sa te protejez de tot ce-i rau, sa te admir, sa te iubesc. As vrea sa iti acopar fata, gatul, mainile, ochii cu sarutari, as vrea sa stau sa ma topesc la pieptul tau. Sunt recunoscatoare vesnic lui Dumnezeu pentru ca existi.
Tanjesc sa simt caldura ametitoare a trupului tau, sa simt libertatea din bratele tale. Ai aparut in viata mea cand nu mai speram nimic, cand nu mai credeam sa existe asemenea sansa pentru mine. Acum te simt al meu, ESTI al meu, iar timpul, ciudata spirala, sta in jurul nostru fara sa ne atinga. Astept nerabdatoare sa te intalnesc, pentru a-ti vorbi ochii mei despre dragoste. Si ochii tai sa-i asculte. Da, sa-i asculte!

Te iubesc!

| theodoraafi a răspuns:

Am iubire pentru o planeta intreaga de barbati, dar tu esti cel mai de pret barbat tie iti dau inima mea gratis si cu garantie cu termen pe vesnicie. tu mi-ai redat zambetul pe buze, zambet de mult uitat. nici nu mai stiam cei aia fericire, pana te-am intalnit pe tine. mi-ai demonstrat ca ma iubesti, dintr-un mare golan ai devenit un copil inocent. Langa tine viata vreau sa-mi petrec, Pentru ca pentru mine tu esti baiatul perfect!

Nu iti pot spune in cuvinte ceea ce simt. Iti pot demonstra, si asta doar cu timpul.

Te iubesc!

| Paris a răspuns:

happy Iti spun "Te iubesc". Si cand iti spun asta, o spun din suflet. Te iubesc de nu mai pot, imi vine sa te mananc, mi-e dor de tine si cand ma tii in brate in timp ce dormim. Mi-e dor de tine in fiecare secunda si as da multe ca sa stiu ca am putea fi fericiti cu adevarat candva, as da multe sa stiu ca vom avea un destin comun, in care restul lumii sa nu aiba niciun cuvant, sa stiu ca vom avea impreuna o echipa de fotbal si una de balerine, sa stiu ca o sa fim mereu impreuna si ca o sa mor inaintea ta. Nu stiu, te iubesc IN PUII MEI!

| lumylumy a răspuns:

Te iubesc enorm, u pentru mine esti tot, te iubesc sufletel si pentru mine esti pe 1 loc in viata mea, fara tine nu exist, cand esti langa mine sunt cea mai fericita, insa cand nu esti cea mai suparata, as vrea sa stai mereu langa mine ca sa fiu fericita tot timpul, te iubesc, de ce? stiu u!

| lumylumy a răspuns:

Am fost speciala?

| ☺Clau☻ a răspuns:

Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta le meriti.Eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun, din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc, nu pot atinge stelele pentru a ti le darui, nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, trupul meu, intreaga mea fiinta! Si daca iti spun ca te iubesc inseamna ca te iubesc pentru ceea ce esti, pentru ceea ce ma faci sa simt cand sunt cu tine, pentru sufletul tau de aur, pentru tot ceea ce reprezinti in viata mea.Si cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am mai simtit pentru nimeni niciodata! Cand tu ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din intreaga lume! Cum sa nu visez la tine, cum sa nu te vreau langa mine in fiecare clipa, cum sa nu te iubesc! Nu am cuvinte de ajuns ca sa-ti spun tot ce simt pentru tine, sper doar cu timpul sa-ti pot demonstra toata dragostea pe care ti-o port. Te iubesc dragostea mea! Eu declaratia asta i-am facut-o prietenul lui meu si ar mai fi multe tinand cont de fiecare moment petrecut impreuna, dar mai mult ii demonstrez prin fapte ca il iubesc, nu prin cuvinte, pentru ca pana la urma faptele conteaza cel mai multbig grin