| aaalexutza a întrebat:

Vreau sa fiu mai dura numai vreau sa fiu calcata de toata lumea in picioare puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmai ma feresc eu", sunt convins ca sti macar unul care a profitat de bunatatea ta sau chiar mai multi, ia-ti inima-n dinti si spune-le verde-n fata ca ti-ai dat seama de ceea ce fac ei dar nu te-ai coborat la mintea si la caracterul lor meschin deoarece nu-ti place in mocirlawinking fapta asta sa se intample de fata cu mai multi prieteni/colegi asa unii dintre ei nu va mai abuza de bunatatea ta, pe ei pe mama lor! laughing)

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu trebuie sa fi mai dura, doar sa vezi cine merita atentia ta, mai micsoreaza grupul de prieteni, prieteni adevarati.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu trebuie sa fii dura cu toata lumea, ci doar cu cine te provoaca, cine merita.
SI eu eram timida dar prietenii, colegii nu se lu-au de mine doar necunoscutii cand mi-au vazut veriga slaba.
Poti sa te duci la un psiholog te va ajuta mult.

| aaalexutza explică (pentru AtateaConditii):

Nu ai inteles. eu sunt o fata foarte populara in sc. numai ca mi se spune de la cei mai apropiati prieteni ca sunt prea buna, adica ajut lumea ptrea mult iar uni profit,,

| iubaretulcata a răspuns:

Buna atunci fi tu insuti ...iti doresc tot binele din lume.

| Vegah a răspuns:

Încearcă să te autodisciplinezi.