| Simplyy a întrebat:

Vreau sa fug cu iubitul meu departe de parintii mei, pentru ca nu ne lasa sa fim impreuna, ce credeti ca e mai bine? a) Sa ne despartim; sau b) sa fugim departe?

Răspuns Câştigător
| denisyca3 a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa fugi de acasa pentru ca nu e bine, acum e iubire dar peste 1-2 ani daca va despartiti sau daca nu mai aveti cu ce va intretine?big grin Eu zic ca parinti tai iti vor binelehappydar poate ca nu am dreptate mereu nici ei...variantele a) si b) nu sunt bune eu zic sa alegi varianta c)/d) adica c) ori sa discuti serios cu el si cu parinti tai ori d) daca dupa discutie ei tot nu se inteleg cu tine ar fi mai bine sa va intalniti pe ascunshappy
Bafta!:*:*

| Rista_Darius_1993 a răspuns (pentru denisyca3):

întâlnirile pe ascuns nu sunt o solutie se pot lasa cu urmări grave

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai 15 ani,nu-ti strica viata in numele "iubirii".
Ceea ce tie acum,ti se pare o solutie grozava, este primul pas pe un drum nenorocit, linisteste-te!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cel mai bine e sa discutati serios cu parintii si sa va lase sa va intalniti... a) si b) nu sunt niste idei bune

| DEBrown a răspuns:

Fugiti departe, sa va vad cu ce o sa va intretineti laughing

| Chauderitza a răspuns:

Buna.
Eu zic sa va despartiti. De ce?
-Pentru ca.OK, fugiti sa zicem 1 an de zile, dupa aceea va despartiti.Si parintii tai vor fi dezamagiti de tine ca ai fugit,si o sa fie suparati pe tine, ca ai fugit cu baiatul acela.
Sper ca te-am ajutat, pana la urma este decizia ta :*.
Baffta :*

| Nuvăsufăr a răspuns:

Să vă vedeţi pe ascuns.

| alafaranume a răspuns:

Poate ca parinti tai au dreptate hmm pentru ca niciun parinte nu vrea raul copilului lor, atata timp cat va iubiti luptati pentru relatia asta de fugit nu stiu unde o sa fugi tu deci e o mare prostie iar despartitul : nu ii lasa pe altii sa decida in locul tau

| CrazyTeenager a răspuns:

Te poti prostitua, iar el poate fi pestele tau, puteti pleca sa lucrati in strainatate ca muncitori necalificati, la cules, etc, ori aici daca gasesti vreun post ca si barmanita, ori ospatarita, el poate lua lopata in maini, da ambele, la inceput e mai greu, pe urma dupa cateva luni, va putea sapa cu o mana cat sapa cu ambele la inceput, si cam asta e.ori daca nu aveti o sursa de venit, ceea ce vreti voi sa faceti e cam inutil, mai degraba discuta cu parintii, contrazice-te cu ei, cearta-te cu ei, tu tine-o pe a ta, fii tare, intr-un final vor accepta situatia.

| QueenE a răspuns:

Buna
uite baga idu meu ca sa vb pe mess referitor la intrebarea asta.ok
damy_kool

| fosnet a răspuns:

Stai acasa si fii cuminte!

| Sfanthul a răspuns:

C)... asta e varianta cea mai buna! Va intalniti pe ascuns pana se mai domolesc spiritele si puteti discuta cu parintii!

| Bitter a răspuns:

Mai bine despartete, cine stie ce-o sa se intample daca fugiti.Si in + cu ce o sa va intretineti.

| cuculici a răspuns:

Asa a facut si prietena mea si are 15 ani si acum e insarcinata si prietenul ei nu o lasa sa afaca avort si nici la scoala nu mai vrea sa se duca asa ca mai bine ramai acasa si cred ca daca iti doresti cu adevarat sa stai cu iubitul tau o sa poti sa faci asta o sa stai cu el pe ascuns o sa va intalniti mai rar dar asta e daca va iubiti va sacrificati

| MariaPink9 a răspuns:

Sa va despartiti.Probabil stiu parintii tai ceva si de aia nu te lasa.Pun pariu ca tu ai vreo 16 ani si el 20 si ceva.Nu o sa fii mereu cu el, nu merita sa iti lasi familia. Dupa o sa ajungi pe strazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca iti va fi mai bine departe de ei? Eu zic sa te gandesti foarte bine la asta...ca nicaieri nu-i ca acasa chiar daca ai''iubirea''langa tine, trebuie sa fi sigura k esti pregatita sa locuiesti alaturi de cineva... oricum ai mare grija daca esti minora happy