| Turquoise_Trofin_liviu_1994 a întrebat:

Vreau sa-i trimit o scrisoare prietenei mele stiu ca nu se mai trimit scrisor dar no mi-a venit idea asta stie cineva ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| Minniie a răspuns:

Bună! E o idee minunată! De ce să nu se mai trimită scrisori? Doar fiindcă există tehnologie? Dar romantismul unde rămâne? O scrisoare e o idee romantică, ai putea să îţi exprimi sentimentele pe care le ai, ai putea să îi scrii o mică povestioară care să cuprindă evoluţia relaţiei voastre, să îi aminteşti cât de importantă este pentru tine, ş.a.m.d. Mă bucur să văd că mai există persoane care nu au uitat de scrisori! În speranţa că ţi-am fost de folos, Minnie!

| Undercover10 a răspuns:

Buna!
E foarte romantic sa ii trimiti o scrisoare in care sa ii spui ce ai pe suflet, tot ce inseamna ea pentru tine, si chiar de ce nu? sa incepeti sa va scrieti des unul altuiahappy Este mult mai frumos si cateodata te poti exprima mai bine in scris decat atunci cand esti fata in fata cu persoana iubita! happy
Daca ii stii adresa completa, nimic mai simplu! Iei plicul, lipesti timbrul, scrii adresa la destinatar, pui scrisoarea in el si o pui in cutia postala! Un sfat: Ca sa fie si mai misterios, la Expeditor iti pui doar initiala numelui (nu trebuie sa iti scrii adresa completa sau numele la expeditor)...happy
Succes si iubiti-va mult!

| Lexy ♥ a răspuns:

Sa pui scriosarea intr-un pilc si sa o duci la posta.

| adriang95 a răspuns:

Faith in humanity restored... Scrii scrisoarea, o pui intr-un plic, te duci la posta, ceri un timbru (de vreo 20-50 bani), il pui la cutie si ai terminat... big grin