| sexlove a întrebat:

Vreau sa iau anticonceptionale dar vreau sa va intreb daca are ceva daca iau fara sa ma duc la doctor. si ce anticonceptionale sa iau? care sunt cele mai bune si cat costa?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti fara sa te duci la doctor. Este absolut obligatoriu sa te consulte un ginecolog inainte de a incepe pastilele, sa-ti aleaga el preparatul, sa faci un test Papanicolaou si, ulterior, sa mergi la ginecolog pentru consultatie la maxim 6 luni pe toata durata tratamentului

| dydyyyy a răspuns:

Nu exista anticonceptionale cele mai bune.doctorul decide care sunt cele mai bune pentru tine si corpul tau.cunosc persoane care au luat dupa cum le-a sfatuit prietena, bunica, pisica si acum au probleme foarte serioase si nu iti mai spun de reactiile imediate care iti apar pe piele.nu cred ca ai vrea sa treci prin asta.si eu iau la indicatia doctorului si nu ma absolut nicio problema ba chiar ma simt mai bine ca inainte si nici nu m-am ingrasat asa cum se zice pentru ca sunt date pentru corpul meu.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.Anticonceptionalele pot avea efecte adverse asupra organismului.
Medicul este in masura sa spuna de ce ai nevoie.Numai bine.