| DenisAurelian a întrebat:

Vreau sa iau pastile pentru potenta, am vazut ca unele branduri sunt "interzise sportivilor" si persoanelor cu probleme cardiace.Eu daca sunt tanar sanatos si fac sala (nu iau steroizi sau alte substante) pot lua in siguranta astfel de pastile?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai, pentru ca esti tanar si sanatos nu ai nevoie de pastile de pontenta, fiindca erectia ar trebui sa fie aproape instantanee, in momentele de intimitate, iar actul sexual facandu-se cu mare usurinta.
Daca tu chiar ai probleme cu erectia si ai nevoie de pastile, atunci ceva nu este in regula cu tine si te sfatuiesc sa ajungi la un medic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are probleme, în creierii lui vrea ca partida sa dureze 10ore. I-am explicat cum sa facă, când simte ca ii vine sa aiba orgasm (sa își dea drumul) se oprește schimba poziția sau cel mai frumos cobori la micuța ei și începi sa te joci cu limba la pasarica, 5minute de jucat și apoi începi iar, și asa poți prelungi partida cât timp vrei tu. Înainte de act sexuala, poți sa faci lucru manual îți dai drumu și a doua ejaculări o sa întârzie ceva timp. Nu ai nevoie de pastile. Nu contează timpul actului sexual, dacă tu te gândești doar la plăcerea ta și uiți complet de femeie, cu siguranță nici nu o vei încălzi. Trebuie sa fii tandru, să, simți mișcările ei, să simți ce își dorește, cum își dorește, să fii atent cu ea, nu cum fac mulți, se urca peste ea 5minute și hop gata ei cred ca au satisfăcut femeia. Greșit, pe femeie trebuie sa o încălzești sa o săruți peste tot, să te joci cu limba la pasarica sa ai grija cu ea. Să o lași sa preia controlul, jucați jocuri erotice, un vin rosu înainte de partida, lumânări parfumate Petale de trandafir etc...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Firar el de autocorect...

| DenisAurelian explică (pentru anonim_4396):

Da inteleg dar eu fac deja toate astea, tocmai ca vreau sa o satisfac pe ea in primul rand.Am spus ca preludiul dureaza vreo ora, uneori si mai mult chiar.O sarut peste tot, o excit la maxim, ii fac un masaj cu ulei inainte, facem roleplay, legat cu sfoara, lumanari, catuse, jucarii, de toate, in toate pozitiile, si pe fiecare piesa de mobilier?, si multe altele de care nici nu mai zic, chiar pot spune ca le-am incercat pe toate si ma axez pe placerea ei, dar ea mi-a spus ca are nevoie de putin mai mult timp din momentul in care facem sex propriu-zis.Si da, cum au spus si altii, ma pot opri sa ii dau limbi dar mie nu imi dispare senzatia aia odata ce am ajuns aproape de finalizare chiar daca ma opresc, odata ce incep iar sunt tot la fel de aproape.Plus ca ei nu ii place sa ma opresc si ar vrea sa dau ca animalu constant

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisAurelian):

Sfatu meu, nu mai sta pana ajungi la acea senzație. Te oprești ii mai dai limbi, o mai săruți peste tot, iar începi, lent și frumos, iar o mai lingi, încercați fetișuri sa facă pipi în gura, pe tine, să te joci cu limba la fund etc. Chiar dacă îți dai drumul, mergeți amândoi la baie faceți dus, te speli bine, urinei și începeți iar. Pastilele alea mai rău îți fac. La 40ani nu o sa se mai scoale plus ca exista riscul de a face tot felul de probleme, să stea inima etc. Acele pastile nu fac decât sa îți creasca tensiunea. Îți fac mult rău, poți fi alergic la substanțe etc. Ramai asa cum ești exersează, nu ajunge pana în acel punct când îți vine ( când simți ca îți vine tu începi mai repede, ceea ce nu e bine, te oprești inainte sa îți vina. Nu contează cantitatea de sex, contează calitatea

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce timpit esti tu cu fetisurile tale cu tot animal

| T0T a răspuns:

Nu pare că ești sănătos. Pare că ai probleme de erecție.

| Goete a răspuns:

Auzi frate, tanar, sanatos si impotent, care are nevoie de pastile.
Mama, ce-am râs [de tine]

| DenisAurelian explică (pentru Goete):

Nu sunt impotent, am erectie puternica, ideea era ca am nevoie ca sa prelungesc timpul pana la ejaculare.Comunitatea asta exista ca sa ne ajutam unu pe altul, nu sa facem misto-uri

| Goete a răspuns (pentru DenisAurelian):

Nu fac misto
Daca esti sanatos efectiv nu ai nevoie.
Ai ejaculare precoce, consulta un sexolog - deci se adevereste ca ai probleme. Te ajut prin ce iti spun, alta chestie e ca te supara adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai înnebunit! Dacă de la vârsta ta ai asa probleme, când o sa ajungi la 40ani nici nu o mai vezi sculata. Da, nu te-ai gândi sa te oprești, cand faci sex și îți vine să îți dai drumu, tu gata te grăbești.e foarte simplu, când îți vine să dai drumu, te oprești, schimbi poziția, ii dai limbi în pasarica, o săruți pe corp, este suficient sa te oprești 10secunde și dispare senzația de a-ți da drumu și poți continua iar pana simți ca îți vine, iar repeți, schimbi poziția etc. Și uite asa ajungi la timpul dorit de tine. Nu contează timpul ci calitatea sexului, degeaba duci tu 10ore, daca ea nu se simte satisfăcută. Ia tu pastile de potenta ca o sa îți dai cu tezla în ea la vârsta de 40ani.

| SharpEagle a răspuns:

Pai, cauta online pastila si vezi contra-indicatii.
Vezi ca toti zicem ca suntem sanatosi, pana cand ne descoperim cu vreo ciudatenie. Ia-ti tensiunea, vezi cum stai.
Conteaza si ce-o sa faci in timpul partidei, ce ritm, pozitii etc dpdv efort.
Ca idee, de ce vrei sa iei, daca zici ca esti tanar si sanatos? Ce te astepti sa se intample, sa dureze mai mult?

| DenisAurelian explică (pentru SharpEagle):

Exact, vreau sa dureze putin mai mult.Adica pe langa preludiul de o ora si sexul de 15 min, prietena mea are nevoie de inca 5 min sa ajunga la orgasm, si nu vad alta varianta.Ca contraindicatii nu am gasit altceva decat ce am mentionat, si cand spun "sanatos" ma refer ca am fost la cardiolog acum mai putin de un an si totul era ok.Ideea e ca nu inteleg de ce e interzis sportivilor, cand eu facand sala am implicit o rezistenta mai mare la efort

| VoidEternal a răspuns (pentru DenisAurelian):

E interzis sportivilor pentru că ar pozitiva testele antidoping.

| SharpEagle a răspuns (pentru DenisAurelian):

Daca vrei sa dureze mai mult, trebuie sa inveti sa-ti controlezi ejacularea si sa nu te lasi furat prea mult de moment, de gemetele ei etc. Ideal ar fi sa o poti controla prin pauze scurte, fiind deja in ea, altfel, daca iesi, ea s-ar putea sa-si piarda din "altitudine" si sa coboare iar intr-o stare mai putin excitata pana la urmatoarea penetrare. Si e tanda pe manda, e bucla, o iei de la capat.
O solutie ar fi sa ejaculezi cu o zi inainte, poate chiar de doua ori si ziua urmatoare sa apelezi doar la un pahar de vin rosu (dar de calitate) ori niste pastile de branca ursului, care cresc irigarea locala (ma rog, nu-s ca pilula albastra). Treaba e sa-ti faci un somn bun in noaptea de dinainte, sa ai vezica golita si intestinele libere cu putin timp inainte de a va apuca (ajuta si asta la o mai buna irigare, nu preaseaza pe vasele de sange care transporta local). Mai trebuie sa ai parte de o excitare buna inainte, sa aveti preludiu jucaus si voluptos.
Mai poti incerca sa o stimulezi si clitoridian in timp ce o penetrezi, sa-i gasesti o pozitie in care o "atingi" mai bine (intreab-o, comunicati, sa-ti dea feedback in timp real), sa fi putin mai salbatic, mai dominator (daca-i place genul asta), ori poate sa faceti un role play, sa materlializezi o fantezie de-a ei etc.
Insa, orice ai face, pana la urma tot la autocontrol se va simplifica treaba.
Deci, dupa cum zicea si tovarasul impuscat: invatati, invatati si iar invatati, ca vremea....cartii trece... laughing

| potenta a răspuns:

Un asemenea produs este potrivit pentru sportivi https://potenta.ro/p/ginseng-siberian-1000mg-60-tablete-cosmo-pharm/
Orice produs nu este indicat celor cardiaci si celor care iau medicamente pentru tensiune. Deoarece orice supliment pentru potenta dilata vasele de sange si ridica ritmul cardiac.