| Alllllexandra a întrebat:

Vreau sa imi explice cineva si mie de ce nu e bine sa-ti incepi viata sexuala devreme, adica pe la 16 ani, din punct de vedere al sanatatii,medical, mental, tot ce se poate! multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Ivanovicius a răspuns:

Pai, in primul rand lumea iti va spune stii tu cum daca iti incepi viata sexuala devreme. Pe plan medical, daca faci sex neprotejat poti sa ai parte de multe boli la organele genitale, precum HIV! Mental nu se prea poate intampla nimic daca si tu esti de acord ca sa iti incepi viata sexuala. Eu iti spun sa mai astepti, ca sa ai viitorul asigurat, si apoi vei putea face ce iti doreste inimioara. Noroc!

| Alllllexandra explică (pentru Ivanovicius):

De ce m'ar numi lumea stii tu cum daca o fac cu persoana cu care o sa raman toata viata?

| Ivanovicius a răspuns (pentru Alllllexandra):

Pentru ca oamenii sunt rai si te barfesc. Chiar daca ai dreptate (ceea ce ai), eu spun doar realitatea.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Alllllexandra):

La 16 ani nu ai cum sa stii daca vei ramane cu ala toata viata. pentru ca urmeaza o perioada in care se vor petrece multe schimbari si la tine si la el. si ideea nu e de a ramane cu el pentru totdeauna, ci de a nu fi un copil cand faci asta. si imi pare rau sa iti repet ce-ti spun si ai tai, esti inca un copil!

de fapt cea mai mare problema va fi pe plan psihic-emotional. si asa tu ai o gramada de probleme cauzate de schimbarile bruste ale adolescentei, nu mai ai nevoie si de unu care sa-ti faca nervii varza si nu esti la varsta la care sa iti permiti sa ai un copil, daca acesta apare printr-un accident, sau sa treci printr-o intreruere de sarcina.sau mai simplu sa stai tot timpul cu teama asta in suflet.sau sa tii un barbat (adica gatit si spalat) pana nu poti face astea nu ai de ce face sex.de dragul artei il poti face si la 20de ani, nu pierzi absolut nimic. inca trebuie sa te bucuri de ce iti poate oferi adolescenta. in plus cu cat incepi mai devreme cu atat te saturi mai devreme. in general femeile la 30-35 sunt mai distante si detasate cand vine vorba de sex pentru ca au tot facut si s-au bucurat de el la 20 de ani. daca tu incepi de pe acuma la 25 o sa fii satula si... nu ar trebui sa "imbatranesti" prematur.

| Alllllexandra explică (pentru SunnyDay88):

Stiu ca sunt inca un copil si sunt mandra de asta ^.^ Ai dreptate in ceea ce spui, iti multumesc pentru sfaturi dar treaba cu ''daca tu incepi de pe acuma la 25 o sa fii satula'' nu este adevaratalaughing bine, asta depinde si de chimia dintre parteneri dar eu nu m'as satura nici la 80 de anilaughing Multumesc:*