| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuna cineva de ce se schimba unii oameni cand dau de bani de ce renunta la tot ce aveau inainte pentru asta

este vb de prietenul meu suntem impreuna de aproape 3 ani este primul baiat din viata mea si eu sunt prima fata avem aman2 18 ani, nu stiu cum sa explic si daca o sa ma creada careva din voi in acei 2 ani se purta cu me de parca as fi fost printesa, era foarte sensibil si romantic si ne intelegeam perfect, nu suporta sa auda cuv despartire sau sa ma piarda, plangeam aman2 cand aveam diferite probleme si erau unii impotriva relatiei noastre si imi jura ca nu o sa lase pe nimeni sa stea intre noi sau sa ne desparta ca o sa lupte sa fim impreuna mereu acum dupa astia 2 ani jumate vb cu mine de parca ar vb cu oricine...imi spune ca ma iub dar nu prea il mai cred, acum cateva zile i s-a spus de catre un apropiat de-al lui ca ar putea sa lucre la politie la municipiu fara sa fie nevoit sa fac facultatea...este o pers influenta...si a inceput sa imi spuna ca stie ca fetele pun mult suflet in relatii dar la baieti le trece in cateva zile acest lucru nu mi l-a spus niciodata dar pers astea cu care s-a imprietenit mai nou sunt...curvari cum sunt toti politistii in general si a inceput sa isi schimbe parerea in leg cu sentimentele alea puternice care erau inainte acum ar fi dispus sa renunte la relatia noastra pentru acel lucru stiu ca este vb despre viitorul lui dar inainte eu eram prima pentru el acum sunt banii, vreau sa il sustin dar imi pare rau ca nu mai insemn la fel de mult ca inainte pentru el

nu am crescut intr-o fam cu bani, n-am fost nici saraca am fost modesta si nu vad cum banii te-ar putea face fericit daca nu ai langa u pers care te iubeste pentru ca asa simte si nu e interesata de bani ini raspundeti careva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prieteni l-au influentat destul de mult, dar pana la urma si bani pot face acest lucru. In timp sentimentele lui fata de tine s-au schimbat, si el si-a indreptat atentia spre altceva, dc el inainte nu iti spunea lucruri pe care acum le spune cu usurinta cel mai probabil nu mai simte la fel ca inainte. Cea mai sigura solutie e sa il iei la o discutie foarte serioasa, unde sa pui cartile de fata, si sa spui tot. Sper sa fie bine. Pwp.

| ioana16 a răspuns:

Problemele il schimba in viata pe om. el acum vrea sa se puna la pnct cu serviciul si aici trebuie sa-l susti si sa-i fi alaturi. daca ai zis ca e un om influentabil probabil e si din cauza anturajului. sunt oameni mai slabi care se lasa ademeniti de bani. dar poate relatia voastra nu mai e cum era o data si nu are de aface cu banii. poate pur si simplu s-a schimbat el. incearca sa vb serios cu el si sa vezi care e decizia lui si ce vrea el sa faca in viata. iti urez succes si sper sa va intelegeti :*