| solly a întrebat:

Vreau sa impresionez un baiat si nu prea stiu cum pentru ca el este mai mare si nu stiu daca se uita la mine. In general se poarta frumos si amabil si as vrea sa nu stiu sa ma observe mai mult decat ca o simpla prietena. Va rog imi puteti da ideei de abordare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| justjullie a răspuns:

Incearca doar sa flirtezi cu el, nu i spune in fata ce simti pentru el, crede`ma e o mare greseala.
In primul rand incearca sa-i spui adevarul sub forma de gluma. Ce vreau sa spun prin asta... o sa-i dau niste exeple " ce faci dragasmug" "ce bine arata-i azismug", sau eventual mergi la o party cu el, nu te imbata doar prefa`te ca esti beata si... da`te la el cat mai mult, c a doua zi sa i ceri scuze si sa i zici " de parca tie nu ti-a placut:-J" mie mi-a mers si altor persoanehappytongue

25 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Sinceritatea, sa fii cit mai sociala, si evident citeodata sa-l impresionezi apelind la viclesuguri, dar oricum nu uita de limitawinking, bafta

| butt3rfly16 a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu un prieten comun si sa vezi el ce parere are si ce sanse ai avea la o relatie cu acel baiat.Bafta!

| antonia09 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii tu insuti. Fii sigura ca daca ai incerca sa il impresionezi poti sa ai o supriza neplacuta, sa nu ii placa aceasta schimbare.
Pur si simplu i-ati inima in dinti si spune-i ce crezi despre el, despre sentimentele pe care le traiesti cand esti in preajma lui. Cu siguranta ar aprecia mai mult sinceritatea decat o fatada trucata doar pentru a vedea daca impresioneaza pe cineva.
In speranta ca ti-am putut fi de folos, iti urez o zi buna.

| Loriii a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine, dar mi-am luat inima in dinti si i-am spus, iar acum sunt cu el. te-as sfatui sa faci si tu la fel. Mai ales tinand cont ca la mine este o diferenta de varsta cam mare... el are 23 de ani, iar eu 15 big grin. Multa Bafta si Curaj!

| lacri a răspuns:

Daca de exemplu te intalnesti( date ) cu el, tu ar treui sa intarzi. asa se v-a gandi mai mult la tine. poti sa vorbesti cu el. nu fii timida. gaseste un subiect comun despre care sa-l intrebi. gen: e ziua unui prieten, si imi place hanoracul tau, imi poti spune de unde ti l`ai luat?big grin sau chesti asemanatoare. sa`mi povestesti dupa. cum a fost happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti, nu incerca sa faci nimic iesit din comnu pentru ca e posibli sa nu accepte aceasta noua abordare a ta, daca vrei sa te observe mai bine incearca sa discuti cu el, sa porti o discutie mai mult decat amicala sa incerci sa-i spui ce simti pentru el, dar fara a te face de ras, incearca sa fii discreta si misterioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ancearca sa ati schimbi lucul si sa o ti tot asa si o sa vezi ca an scurt timp o sa fie al tau dar fi atenta la comportamentul lui poate el tine la tine doar ca la o prietena si el sa aiba iubita dar ati urez succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea ta este ca a mea si mie imi place de un baiat mai mare care nu pre ma baga inseama diana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm. intr`adevar trebuie sa fii tu insati. dar nu te baza doar pe asta. baietii din ziua de azi nu mai sunt atrasi de fete care nu le ispira nimic. trebuie sa ai si tu o anumita personalitate. sa stii sa te faci remarcata. replicile o sa-ti vina pe moment in functie de circumstante. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vezi-ti de fundul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune sa ii spuiceva alfel nu te va maibaga in seama si mici nu va mai vorbi cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato eu iti zic sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine si daca accepta sa il inviti unde va

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solly daca nu ii spui ceva va crede ca nu il placi asa ca fa-ti curaj si intreaba-l daca te place daca tie rusine pune pe cineva sa antrebe un prieten foarte bun ai grija pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt la fel si incerc sa ma apropi mai mult de el incearca si h asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu da spnei unui prieten de al lui sai spuna ce parere are despre tine si daca are una buna ii spui cal placi si gata daca vrea sa fiti in preunabig grinbig grinbig grin:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu am o problema eu vreau sa fiu cu un baiat, dar imi e rusine sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine, eu simt ca ma place deoarece el imi da avansuri da nu stiu daca e in gluma sau adv, spuneti-mi ce sa fac va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te da la el ca alte fete care se dau la el daca il placi spune-i in fata si vei avea parte de intalniri cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ai fata. daca e mai mare lasa-l. gaseste-ti unul de varsta ta. tu cati anii ai 15 nu cumva el are 20

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata daca-i mai mare lasa-l doar n-o sa vrea sa fie cu una mai mica mai ales daca el are 18 si tu 15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie eu i-am dat biletele cu poezi si a inteles din asta ca il plac dar el are prietena dar vorbeste cu mine. Vrei sa stii cati ani are? El are 22 iar eu 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Na aia de are 10 ani si ala 22rolling on the floor)...baga-ti mintilee in caplaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. in primul rand nu te sparge in figuri ca sa il impresionezi si sa nu ai fite! sa vorbesti mult cu el si sa-i fi mereu alaturi de el ...si cand esti alaturi de el de ex sa zicem ca s-a desp de una. sa fi mereu de acord cu el... si dupa aia te dai lael si voila big grin va fi al tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solly niciodata sa nu iti placa un baiat mai mare pentru ca el are o prietena cu drag delia
eu am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleuustraight face dati-mi si mie un sfat, va rooog straight face. imi place un baiat mai mare. eu sunt a9a si el a12a. ideea e ca o colega mi-a spus ca cica la bal s-ar fi dat la o colega straight face iar eu n-as prea crede tinand cont ca acea colega a fost cu cel mai bun prieten a lui... imi place mult de el, adica e asa frumusel foc:d laughing dar ideea e ca nu avem tangente adica la scoala de la un timp ne vedem in fiecare pauza si intr-una din zile 2 colege cand am trecut pe langa el mi-au spus ca ma privea de parca era hipnotizat. as vrea sa-i dau add pe mess:d dar nu stiu laughing dupa aia o sa zica ca-s vreo fana/ admiratoarelaughingsi o sa se umfle pana meastraight face ce fac? adica saptamana trecuta am trecut pe langa el, ne-am vazut in fiecare pauza. si nu-mi mai puteam lua ochii de la ellaughing)... va multumesc:d

| mirunyk a răspuns:

Stiu cum e pentru ca si eu trec prin aceeasi situatie, e tare greu sa il fac sa ma bage in seama, dar daca nu reusesc macar il pot admira de la distanta, sper ca tu sa te descurci mai bine decat mine si daca nu esti atat de timida precum sunt eu ai putea chiar filtra cu el si implicit sa ajungi cu relatia la,, un nivel mai avansat''sunt sigura ca te vei descurca!:d