| MaryMaria027 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, chiar daca am mai pus aceasta intrebare chiar am nevoie de ceva clar sa stiu ce sa fac.
M-am destainuit catorva prietene dar fara nici un rezultat. Cum am mai spus plac un baiat. Acum incerc sa explic in amanunt.
Am vorbit pe fb o perioada, zic eu niste lucruri banale care probabil l-au plictisit, trebuia sa ne intalnim dar nu s-a intamplat asta, totusi el a continuat sa vorbeasca cu mine doar pe fb, de ceva timp ma evita din cauza faptului ca el crede ca eu as fi o persoana foarte disperata dupa el... dar nu este asa. daca il plac asta nu inseamna ca sunt asa. Tin sa mentionez am 17 ani si sunt clasa a11a. Vreau doar sa inteleg de ce schimbarea aceasta radicala de comportament din moment ce mi-a marturisit ca ma place de ce nu a luptat pentru a fi impreuna cu mine. de ce a lasat-o balta mult prea usor. si atractia dintre noi 2 nu e de ieri de azi este de cateva luni bune...

Răspuns Câştigător
| VerdeLila a răspuns:

Daca el te placea nu te ignora in viata reala. Poate deja curteaza alta fata. Uita-te la tine ce fel te consumi numai ca nu te mai baga in seama; daca si lui ii pasa de tine, nu se ajungea aici. Crezi ca merita sa suferi? Uita-l!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca si-a facut un capriciu, poate ca s-a inselat, poate ca a facut un pariu cu cineva, poate ca te-a placut dar fluturasii lui nu au fost nici multi si au si zburat, cine poate sti adevarul? Eu cred ca mai mult conteaza efectul.

| MaryMaria027 explică (pentru neutrino):

Efectul? poti sa detaliezi te rog?

| Alcyon a răspuns:

Cred ca pur si simplu nu-l mai interesezi. E ceva normal, asa e in adolescenta. Azi vorbesti cu o fata, maine cu alta. Nu te mai consuma atata, ca n-ai de ce. O sa mai dai peste baieti de-astia, ca multi fac asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intrebare, daca el are impresia ca esti disperata dupa el e normal sa nu-ti mai dea atat de multa importanta.

| LoveTenis a răspuns:

Poate ca efectul placutului nu a fost cum a fost la tine la el a fost doar fluturasi.Una e sa placi si alta e sa iubesti.La placut e atractia si la iubit e iubirea care poate dura si o vesnicie! In legatura cu disperatul poate ca alta fata flirteaza cu el si dandu-si seama ca are adversar trebuia sa te opreasca.Cum am spus e o diferenta intre fluturasi(prima atractie\prima parere) si alta e un gol(a iubi persoana pentru cine e)Poate ca doar tu credeai ca te place mult si el de fapt nu sau daca chiar te place nu sunteti impreuna ca nu vrea sa piarda prietenia cu tine! :-) Good day! Bye! :*

| Ali_Alina_1997_JH3M a răspuns:

Pai eu cred ca tu esti o fata cu un aspect fizic nu intocmai pe gustul lui si ca sa nu te faca sa suferi a zis ca te place....sau poate ca este doar un baiat care vorba aia ''umbla din floare in floare'', daca este asa cauta baiatul acela care nu e ''fluturas'' si care te place asa cum esti!
Si uite un sfat: nu te schimba niciodata pentru. un baiat, fi tu insati, fi naturala!
P.S.:Nu te mai consuma atata!

| vasto a răspuns:

A mintit, nu te place / nu asa mult cum ti-ai dori tu(sa te placa)