| Elena1729 a întrebat:

Vreau sa o fac cu prietenul meu si maine s-ar putea sa imi vina exista riscul sa ramn insarcinata?(o sa ne protejam )

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual este cu o zi inainte de menstruatie si este si protejat, nu are cum sa ramana gravida.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici un calculator de fertilitate, pune-ti datele persoanele si iti va calcula automat perioada fertila:
http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/

| corbulalbrosu a răspuns:

In ultimele 7-8 zile ale ciclului menstrual, adica cu cateva zile inaintea inceperii procesului menstrual, d.p.d.v. stiintific si medical formarea unei sarcini este considerata ca fiind IMPOSIBILA. In aceasta perioada se poate intretine sex neprotejat cu ejaculare intentionata in vagin daca ciclul menstrual este REGULAT si s-a mentinut constant la acelasi numar de zile si menstruatia s-a pornit mereu la data preconizata fara abateri in + sau - mai mari de 1 zi (maxim 2 zile), in ultimele 6-8 cicluri menstruale. Sanatate

| Doub a răspuns:

Dacă aveţi tot echipamentul la voi, căşti, cotiere şi genunchiere, e bine.
Pentru că hei, siguranţa pe primul loc.

| Idkidk a răspuns:

Nu, dacă vă protejaţi, nu aveţi de ce!

| iPufulete a răspuns:

Daca nu a gasit prezervativul pe jos este ok happy