| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca voi cunoasteti vreo fata care a ramas insarcinata de la lichidul acela pre-ejaculator... Am tot auzit ca se poate dar nici un caz concret...

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Auzi, micuta doctorita, eu te sfatuiesc sa ne crezi pe cuvant, nu de alta, dar sa nu-ti dovedeasca tocmai tie Mama Natura ca stie ea ce face! Tu o faci oare numai pe intuneric?! Altfel, ar fi trebuit sa vezi cum apar cele 2-3 picaturi pline de tarzanei, extrem de dornici sa faca cunostinta cu maria-sa ovulul! (numele tau e o doar o metafora, sau esti chiar micuta si iti doresti sa devii?!) Cauta in liteartura de specialitate, si ai sa te convingi, sau intreaba orice medic ginecolog sau urolog! Ai grija! Daca se poate ramane gravida in mijlocul ciclului, de ce crezi ca nu poti ramane cu vreunul dintre cei 50 de milioane care innoata acolo?! Plus ca, prezervativul mai prelungeste benefic preludiul! Success!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu a intalnit mai multe, una chiar acum vreo doua luni.

| madagascar a răspuns:

Buna, eu cred ca depinde de peroasa, eu unt cu prietenul meu de 4 ani. locuim impreuna si nu folosim metode contraceptive decat ejaculare in afara si nu am ramas insarcinata de la lichidul pre-ejaculator deci nu cred ca se poate, cel putin nu in cazul meu.depinde de la persoana la persoana.

| emi a răspuns:

Eu nu prea cred, am de 7 ani relatii cu prietenul meu logic, si cum deja suntem de incredere nu folosim metode anticonceptionale, doar iasa inainte de...si asta de sapte ani...inchipuieti de cate ori puteam sa raman daca in lichidul acela continea spermatozoizi, si nu am ramas niciodata, cred ca daca exista cazuri, sunt 1 la 1000, sau cred ca tipii respectivi folosesc asta scuza, ca sa nu zica:am scapat!
Asa ca m-ar interesa sa stiu si eu asta dar, de la cineva ce a patit-o cu adevarat nu din auzite...
P. S.:FOLOSITI PREZERVATIVUL(cazul meu este de o persoana care are deja o relatie de concubinaj) laughing-pentru ce mai micihappy

| emi a răspuns:

Daca toti... spun asta nu ne ramane alt remediu decat sa credem, voi investiga, insa majoritatea are intotdeauna dreptatehappyprobabil ca doar am avut noroc prost...probabil ca daca nu aveam o relatie serioasa culmea culmilor as fi patit-o...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt pe net o gramada de exemple si am colege care au ramas cu toate ca au folosit prezervativ, cu toate ca au luat anticonceptionale, dar este logic, daca contine spermatozoizi sa ramai insarcinata! Ma bucur ca cititi iata ca postarea mea va pune pe ganduri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@psihosex, subiectul m-a interesat pentru ca in trecut am ramas insarcinata si n-am stiut cum, doua straturi de prezervative si anticonceptionalele de rigoare, tema este luata de pe net si confirmata de medici de specialitate, n-am avansat eu absolut nici o idee de la mine, tot ce scriu sunt colaje de pe net, asa ca nu-mi atribui preudonime care nu-mi trebuiesc, iti foloseste nformatia ia-o, nu? vino cu contrargumente dar documentate nu asa hai sa ne mai conversam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Retractez, scuze psihosex, pace! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se rămâne foarte bine, acest lichid pre-ejaculator mai poartă denumirea de "picătura de fericire".
Dacă partenerul nu se retrage destul de iute, pierde pe drum această mică picătură de lichid seminal, și de aici se întâmplă sarcini nedorite.
Am și eu o prietenă care așa a pățit, și nu o dată până s-a documentat și a aplicat o altă metodă contraceptivă și la medic merge doar la control.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! se poate... am patit`o pe propria piele! si mi-am dat seama citind o revista... erau intrebari si raspunsuri din bravo girl anul trecut si scria foarte clar... baiat de 19 ani am intretinut relatii sexuale cu prietena mea... nu am folosit prezervativ dar nici nu mi-am dat drumu in ea. exista sanse sa ramana gravida? iar dr: da! deoarece in timpul actului sexual barbatului ii curge un lichid ce contine spermatozoizi. mare atentie! Si atunci am plecat la farmacie si mi-am luat un test... si rezultatul a fost pozitiv...