| Maria_3931 a întrebat:

Vreau sa stiu ...ma iubeste sau am place...deci vb pe masss foarte mult ne facem sa redem ...asta asta... dar atunci cand ne intalnim fata in fata ne uitam la noi ca niste prosti si nu zicem nimic ...nici el nici eu ...acum a inceput sa ma si evite pe mass imi spune ca daca iar place o fata i-ar da un pupic .pe obraz si intr-o seara... ce sa zic el o pupa pe una... dar atunic cand ne intalnim am impresia ca am place.se poarta frumos cu mine... voi ce zice-ti?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, orice e posibil, poate ii place de tine dar nu stie cum sa reactioneze si ce sa iti zica, sau partea rea ar fi ca glumeste c tine sau vede in tine o buna amica poate vrea sa iti dea false sperante pe mess, vb cu el si vezi ce e de facut, bafta.

7 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Eu l-as intreba de ce a inceput sa ma evite iar apoi ce ar zice daca as vrea un pupic de la el..acum e dezizia ta

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

O zic ca ar trebui sa-l intrebi.
Cum si eu am fost intrebat odata: "Hai ba, cand o sa ai tupeu?!"

| pinkpanther_4414 a răspuns:

Mai bine ai discuta cu el fata in fata si lamureste-te. Daca esti convinsa ca te place, fa tu primul pas, nu-l astepta pe el ca sa-r putea sa incaruntesti asteptand sa ii treaca timiditatea...

| Rox_5939 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci sperante... poate ii place de tine ca amica, nu ca iubita...cred ca daca ar fi vrut ceva mai mult ar fi facut un pas! Nu fi insistenta sau.nu ii da de unteles ca u ai vrea mai mult pentru ca e posibil sa pierzi si ceea ce ai acum.adica prietenia lui happy

| MihaiAngel a răspuns:

Buna, eu cred ca te simpatizeaza ca amica si nu cred ca vrea ceva mai mult, asta e parerea mea.In caz ca te-ar fi placut tiar fii dat de inteles prin mai multe metode, dar ca sa fii mai sigura pe tine vorbeste cu unul din prietenii lui si intreaba-l ce parerea are baiatul acela despre tine.Eu am 14 ani si crede-ma stiu cum reactioneaza un baiat cand place o fata. Din ce ai spus u reiese mai mult ca acel baiat are un comportament decent si prietenos.Bafta...sper sa reusesti sa afli adevaru, aaaa si daca vrei sa aflii cum sa il faci sa te placa du-te la el si cand sunteti mai retrasi sarutal fara sa aiba timp sa reactioneze(nici un baiat nu s-ar astepta la asa ceva). Mult succes in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa-ti faci tu putin tupeu si sai dai un sarut si dupa aia osati dai seama ce vrea si el de fapt...

| innocentkid_5166 a răspuns:

Din cate ai spus u cred ca e timid baiatu dar totusi cred ca te si place.eu zic sa-l iei prin surprindere. multor baieti le place asta.cand va int da-i un sarut scurt si nu spune nimic.lasa-l pe el. daca nici atunci nu sp nimic ins k doar vrea sa fiti prieteni.nu cred ca ai nimic de pierdut din asta.acum e alegerea ta.kiss