| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu, am un prieten de ceva timp as spune chiar de 1an si ceva, insa in timpul acesta am avut si rupturi in relatia noastra.Il iubesc si ma iubeste, adica ne iubim foarte mult, dar avem o problema ne certam mereu, si deseori de la fleacuri, ca mie nu-mi place ceva sau lui, insa e foarte gelos de fire, si nu stim cum sa facem, zicem ca nu suntem unul pentru altul, ne despartim si mai mult deo ora unul fara altul nu putem.Si zicem de fiece data ca gata aici punct dar nu este asa, atractia e prea mare intre noi.Cum sa facem?

5 răspunsuri:
| Blue_2059 a răspuns:

Lasati unul de la altul.
Tu incearca sa uiti din cand in cand ce prostioara a facut el sau altele.
Si poarta o discutie cu el, in care sa'i zici asta si lui.

Gelozia va fi mereu, nu cred ca se va schimba. Dar fa'l sa nu mai aiba motive denastea.

Succes!

| aLina_8828 a răspuns:

straight face
daca va iubiti nu vad dc v-ati certa mereu.incercati sa nu va mai certati.mai ales ca esti cu el de atata timp.

vb cu el si vezi ce nu-i place.si nu mai vb despre acel subiect si va veti intelegebig grin

| voice a răspuns:

Trec prin aceleasi chestiibig grin doar ca nu ne'am desparit. n certam mereu din prostii uneori ca nu are chef sa ma lainte iar eu ma supar si d la prostia asta ajungem la alt subiect si ne certam mai tare, dar intr'un final d tinem in brate si ne trecelaughing)

| Catalina_8352 a răspuns:

Cine a spus ca intr-o relatie sanatoasa nu trebuie sa existe certuri? Sunt si eu impreuna cu un baiat de 6 luni abia si deja ne-am despartit de 3 ori si totusi sintem impreuna! Sunt sigura ca va iubiti si voi la fel ca noi, poate ca si mai mult, ati tinut-o atita...Sa-ti spun cum trec eu peste certuri di despartiri? ok, fie...Incerc sa iau cuvintele lui ca pe o gluma, cit de dureros nu mi-ar fi, stiu ca curind se va calma si totul va reveni la normal, de ceva vreme nu mai spunem cuvintul ne desparim, fiindca oricum vom fi mpreuna! Pantru a fi si incontinuare bine, incearca sa crezi asta, spunindu-ti,, TOTUL VA FI BINE''
SUCES PRIETENA DRAGA! SI VEDETI VOI ACOLO, FARA PROSTII VA ROG! IUBITIVA DOAR SI STIMATIVA SI TOTUL VA FI MINUNAT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gelozia este o boala, care nu se trateaza niciodata
din cauza gelozie va ajunge un nesuferit, tot timpul va fi ca ochi pe tine si la un moment dat iti vei dorii sa o termnini ca el dar... poate e tarziu sunt copii si multe altele in joc
sfatuil meu este o terminii dedfinitiv cu ele, persoanele geloase sunt si foarte vulnerabile, pot fii violente
voi va iubitii e adevarat dar nu uita ca dragostea e de cele mai multe ori oarba
mai bine pune capat acum, pana nu e tarziu
vei suferi e adevarat dar poate e imi bine acum decat mai tarziu