| YqLmX a întrebat:

Vreau sa va intreb cevabig grinesi sunt mai mic(12 ani) vreau sa stiu ce inseamna aceste cuv:menstruatie, ciclu si orgasm si vreau sa stiu la fiecare in parte daca e la baieti sau la fete!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Bun, menstruatie si ciclu sunt una si acelasi.(numai la fete) Reprezinta o scurgere de sange prin vaginul fetei, regulata sau neregulata. Nici eu nu stiu foarte multe despre ciclu.

Orgasm: si la baiat, si la fata. reprezinta punctul culminant al actului sexual. Momentul de maxima excitare. Atunci simti placerea. Dupa ce ejaculezi se termina actul sexual.

7h30

1 răspuns:
| Mya_8306 a răspuns:

Esti prea mic sa stii aceste cuvinte.Cuvantul menstruatie sau ciclu e acelasi lucru, dar aici trebuie sa stie doar fetele nu tu! Iar la orgasm sa-ti explice niste baieti!