| rapidistarapid a întrebat:

Vreau sa va intreb dupa ce o faci prima data iti intarzie ciclu, se deregleaza, cat timp se poate sa intarzie? Se poate sa raman daca am facut-o pe ciclu dar am facut 2 teste si au iesit ca nu sunt? Va multumesc.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intarzierea maxima admisa intr-o altfel de dereglare e de 5 zile. Orice depaseste acest interval pune probleme si neceista consult ginecologic.
Ca sa poti lua testele in considerare trebuie sa fi fost facute la minim 21 de zile de la contactul sexual (din urina de dimineata) si la minim 24 de zile (din urina de peste zi).

Răspuns utilizator avertizat
| morenaRox a răspuns:

Ti se regleaza ciclul menstrual eu asa stiu... daca ti-au iesit negative ambele teste inseamna ca nu esti insarcinata. Dar ai grija pe viitor si nu uita important este sa va protejati, prezervativul e cel mai eficient impotriva sarcinii si a bolilor cu transmitere sexuala thinking cati ani ai?