| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun ca desi pana acum cateva ore eram foarte fericita acum am luat o decizie pe care nu-i doresc nimanui sa o mai ia. Daca ceva o sa ma faca sa ma razgandesc pana deseara o sa intru pe site maine si o sa va spun ca inca mai sun alaturi de voi. Aveti grija de voi si nu uitati caci in cel iubit nu trebuie sa te increzi prea mult.Pa.

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Nu uita : "dupa ploaie va iesii soarele"! Sper sa nu-ti pierzi speranta, sper sa lupti cu viata necontenit.
Un sut in fund e un pas inainte, e o experienta in plus. Nu te astepta ca viata sa fie roz, nu te astepta ca toate sa fie pe placul tau. Ar fi chiar anost, nu ai mai simtii ca traiesti. Privirea sus, pipetul in fata, inarmeaza-te cu multa ambitie si optimism. Nu esti prima si nici ultima care sufera din dragoste. Nu uita, cine sufera mult, a iubit mult, ar trebui sa fi mandra, sunt persoane care nu au cunoscut iubirea, persoane pe care le compatimesc.

18 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Adica ce vrei sa faci mai fata? Sa te omoristraight face ca nu am prea inteles. Daca pricepui bine, gandeste-te de 10 ori inainte.

| Rebecca a răspuns:

Inteleg gandurile tale. E greu. Ce bine ar fi ca viata sa fie roz. Dar sunt atat de multe nuante de gri. Am trecut de multe ori prin astfel de momente, dar ele mi'au facut viata mai interesanta. Plina doar de bucurii, viata ar fi monotona. Ne'am plictisi. Fiecare experienta de genul acesta ne maturizeaza, capatam experienta. In plus gandeste'te la viitorul tau. Imagineaza'ti cum va fi viata ta de studenta. cum vei arata imbracata in rochie de mireasa, cum va fi cand vei avea primul copil. Cum iti vei educa copii si cat de fericita va fi viata ta mai tarziu. Nu lua hotararile in momente de teama si de depresie. O sa treaca. Gandeste'te la oamenii care te iubesc. Esti o fata puternica. Avem incredere in tine. pupici

| mystik a răspuns:

Nici sa nu incerci sa te mai gindesti vriodata la asa ceva...viata ne este data pentru a ne bucura de ea, a depasi si greutati si nevoi si nu in ultimul rind sa avem cel mai mult timp ca sa fim fericiti, sa zimbim si sa bucuram pe cineva cu prezenta noastra, mai gindeste-te si la persoanele caare te iubesc pe tine si au nevoie de tine, nu te gindi sa renunti la viata pentru cineva care poate nu te merita...invata sa traiesti decent

| itsanewdawn22 a răspuns:

Esti proasta ca noaptea! Distractie placuta in cazan!
tu crezi ca asta e viata grea la 15-17 ani? Daaaaaaa cum sa nuhappy
Daca nu te-a dus bibilica decat la asta, bafta si drum bun

| itsanewdawn22 a răspuns:

Tu esti proasta...

| itsanewdawn22 a răspuns:

Parerea mea e ca esti praf si ca mai esti si proasta, dar asta am mai specificat.
inca ceva, te dai mare teribilista si blablauri din astea, suferi de nebagare in seama, roaga-l pe al tau "iubi" sa te bage el - in seama.
crezi ca daca scrii pe un site ca esti vai emo mic si vrei sa iti iei yilele pentru caa http://www.tpu.ro/......eput-viata (primul comment, al tau) si dupa astepti raspunsuri care vai sa te intrerupa si sa iti curme gandul cum ca esti o proasta care trebuie sa zboare de pe aici; vai ce sa iti spun te-ai razgandit daorita faptului ca ti-au zis 3 useri ca vai nu e bine.
Ma fata... TU esti STUPIDA

| fluffy_2714 a răspuns:

Ce sa-i ceri? O tuta frustrata disperata dupa atentieoh go on. Ceilalti useri nici nu trebuiau sa se oboseasca sa-ti dea un sfat. Tu doar aveai nevoie de cineva care sa te pupe putin in fund. Mi-e greata de cei ca voi.

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Sper ca nu e ceea ce ma gandesc eu.hei trezirea viata e frumoasa, merita traita asa e ea cu bune cu rele. Orice drum pe care il vei urma in viata va avea obstacole, iar daca vreodata vei da peste un drum fara obstacole inseamna ca drumul acela nu duce nicaieri.
Cineva mi-a spus ca durerea trece, raul se uita, lacrimile se usuca iar "cel iubit "cum ii spui tu la un moment dat va deveni o amintire, iubirea asta pe care i-o porti va deveni doar o AMINTIRE si stii de ce? pentru ca iar te vei indragosti

| DarkMusic a răspuns:

Wtf is with u guys? xD

| DarkMusic a răspuns:

Ce ar fi sa iei o pauza si sa te gandesti mai bine la ce decizii iei

| Pijamale a răspuns:

Si ce rezolvi? crezi ca o sa se simta vinovat si o sa sufere la fel ca tine acum? gresesti. pentru ca timpul trece si el o sa fie bine.
sunt o multime de persoane care te iubesc, familia, prietenii. si unul care nu. cui crezi ca faci mai mult rau?
ai o viata intreaga inainte.nu esti curioasa ce o sa se intample mai departe?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deciziile astea le ia numai prostii aia care nici nu vor sa se destepte.Grabeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun lucru pe care-l poti face intr-un asemenea caz e sa nu te arati suparata fata de el.Nu uita, nici un baiat nu merita sa dai o lacrima dupa el.Incearca sa afisezi o figura de nepasare si-l vei face sa se simta mult mai vinovat decat este! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc celor care m-ati incurajattonguearintele2, dyya, caTy, Corinutzza, Pijamale, DarkMusic, anonim. Mi-ati aratat ca va pasa de mine si sunteti alaturi de mine prin urmare am renuntat la aceea idee care acum mi se pare si mie prosteasca si m-am gandit la o alta cale de a ma impaca cu fostul meu iubit. Sper sa va pot da vesti bune in curand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taranca proasta. sper ca ala sa nu se impace cu tineoh go on.vai de capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pacat pentru anonim cel care a zis ca spera ca acel baiat sa nu se impace cu mine pentru ca, chiar aseara mi-a zis sa ne impacam si si-a cerut iertare.Inca ceva nu`s taranca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa proasto te tine doar pentru sex. Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am razgandit pentru ca ne-am impacat