| Ellutza16 a întrebat:

Vreau sfaturii! multe! Buna, apelez din nou la sfaturile voastre. Sunt despartita de prietenul meu [21ani]de 3 saptamani stiti povestea cred "am vrut sa-l impresionez si am vrut sa par cea ce nu sunt " m-am dat drept o fata "perfecta" l-am mintit dar nu am facut-o cu rautate mi-am cerut scuze si stiu ca nu e suficient, dar si el are un orgoliu foarte mare.Mi-a spus ca nu mai are aceiasi atractie de a ma cunoastea cum a avut-o la inceput. acum dupa 3 saptamani inca vorbim vine la scoala la mine impreuna cu prieteni de-ai lui si stau acolo nu cred ca vine sa ma vada pe mine si o sa vedeti mai incolo de ce zic asta.Eu nu stiu ce sa cred, el stie ca imi pasa foarte mult de el si asa este imi pasa f mult si nu ma ascund dar el de fiecare data cand vine la scoala ma cheama sa merg la ei si el incepe "aia cine e? pe aia cum o cheama?" si vreau sa va mai spun ca eu am vorbit cu el acum cateva zile si l-am intrebat daca mai exista sansa sa ne impacam si el mi-a spus asta "Tu ma intrebi pe mine ca tu sa stii ce faci(gresit) de unde stii ca eu spun adevarul? de unde stii ce simt eu? te bazezi pe asta? ok ..eu iti zic ca nu exista sansa, practic, tu imi dai mie voie sa fiu sef, sa iti spun, sa aleg. tu singura trebuie sa iti dai seama nu ce spun eu.pentru ca tu daca vrei lupti. indiferent ce cred eu.mie o fata poate sa mi spuna ca nu ..eu lupt pentru ea. egal ce crede ea.La mine nu e "NU " si nici "DA" si l-am intrebat: Atunci ce e? si el mi-a zis: In momentul asta ma pot juca cu mintea ta nu stiu.te las pe tine sa descoperi. Ieri de ex am fost cu el si cu niste prieteni in oras si facea anumite gesturi nu stiu care ma fac sa cred ca da ar mai fii o sansa[piscaturi, gadilat mi-a spus "urato" asa imi spunea cand eram cu el de atunci nu mi-a mi-a spus pana ieri ] insa cred ca vrea sa ma aduca in ceata sa ma faca sa cred ca da mai e o sansa cand de fapt e nu.Sunt confuza daca as avea macar o siguranta din partea lui cat de mica ca da am putea sa ne impacam as lupta pentru el dar nu pot de una singura, eu nu renunt cand tin la cineva dar nici nu pot sa oblig daca el nu face nimic care sa-mi dea un indiciu.am renuntat la multi in 3 saptamani si nu pentru ca sunt vreo frumusete doar nici macar nu stiu pentru ce.Si as fii in stare de multe sa fac pentru el dar sa stiu macar ceva. Voi ce credeti va rog sa imi spuneti ce credeti despre tot ce v-am povestit. PS:Sunt constienta ca tin la el si el vede asta la mine o slabiciune, dar nu imi ascund sentimentele pentru ca el nu se joaca cu sentimentele de asta sunt sigura.Chiar daca multi nu inteleg sunt o persoana care pun f mult suflet intr-o persoana care ma atrage cu acel ceva special cu el am stat 2 luni si ceva, dar eu pot sa stau si o ora cu cineva si sa nu mi-l scot din suflet el are ceva care nu ma lasa, ma gandesc la el zi de zi nu exista zi sa nu imi vina el in minte. Vreau multe pareri va rog:*

Răspuns Câştigător
| Inna22 a răspuns:

Mama, m-ai zapacit laughing Nu conteaza daca nu este nici o sansa, creeaz-o tu! Lupta pentru "voi" daca tii la el! Dar gandeste-te ca baiatul acesta se joaca cu tine! Un prim sfat ar fi sa lupti si sa faci in asa fel incat el sa se indragosteasca de tine. Toate fetele au cava cu care fac baietii "sa inebuneasca" happy Dar daca vezi ca tot ce faci e degeaba lasa-te. el va realiza ce pierde si rolurile se vor schimba! parerea mea... kiss succes

1 răspuns:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine si nici eu nu stiu ce sa fac. ba mai mult, el e cu alta si e plecat in afara. ne mai vorbim, cateodata imi da sperante ca s-ar intoarce la mine dar cateodata imi rupe inima cu unele vorbe.

Acum sa trecem la tine. daca te simti in stare sa lupti si sa ai putere supraumana sa treci si peste un oarecare esec. măi, daca te-ai fi vrut, nu ti-ar fi spus? sau asteapta de la tine sa ii zici "hai sa ne impacam". Totusi ar trebuit sa il lasi pe el sa faca primul pas si schimba-ti si tu un pic comportamentul. fii sexy si rea si poate o sa il atragi cumva