| curioso a întrebat:

Vreau si eu sfaturi si metode cum sa-i zic unei persoane ce m-am INDRAGOSTIT DE EA...
Tin sa va reamintesc ca este de genul feminin si eu din pacate sunt o persoana mai timida, Va multumesc anticipat. "TPU"

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Priveste-o altfel, dar nu cu insistenta incat sa o deranjezi. Fetele, de obicei, inteleg destul numai din priviri. Fii mai atent cu ea. Ofera-te sa o ajuti cand are nevoie. Vorbeste-i mai deosebit, folosind cuvinte ceva mai alese, dar nu o coplesi cu complimente. De ex, ii poti spune ca iti place cum arata in ziua respectiva. Tinand cont ca vine 8 martie, poti fi dragut si ii poti aduce o floare. Asta o va face cu siguranta sa inteleaga faptul ca nu ti-e indiferenta. Intr-o zi o poti invita si la o plimbare sau la un suc.
Incearca sa intri mai des in conversatie cu ea pe diferite teme, evitand subiectele gen "dragoste", cel putin la inceput. Poti aborda si tema asta daca ea duce discutia in aceatsa directie sau daca iti da semne ca ar interesa-o persoana ta, dar nu doar ca simplu amic.

Va trebui sa faci in asa fel incat sa-i starnesti interesul si sa o faci pe ea sa vrea sa te cucereasca, nu "sa i te pui pe tava", chiar daca sentimentele tale sunt destul de puternice. Ea nu trebuie sa stie ce simti. Una e sa stie c-o placi, alta e sa stie ca o iubesti. Joaca-te putin si vei capata si tu mai multa incredere in tine si o vei cunoaste si pe ea mai bine.

1 răspuns:
| siwel a răspuns:

Ce inseamna ca te-ai indragostit? Ca sa stim la ce te gandesti tu si sa-ti putem raspunde.