| Bubu0800 a întrebat:

Vreau si eu un sfat..am fost cu un baiat 6 luni si m-am despartit de el pentru ca ne certam des (de multe ori fiind vina mea) in fine el dupa 1 luna jumate s-a combinat cu alta iar eu inca mai speram la o impacare au trecut 5 luni de cand ne-am despartit si eu inca ma gandesc la el.de vreo 3 saptamani vorbesc cu el in fiecare seara chiar (inca mai e cu fata aia) vorbim ca trebuie prieteni/amici.si imi da uneori de inteles ca vrea sa ne impacam, nici cu fata aia nu e roz, se cearta si cu ea..pt ca imi spune si il simt. ce sa fac sa il astept? sa ma impac cu el? sau sa il las in pace? nu stiu ce sa fac sad

24 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Asteapta! Speranta moare ultima!

| neutrino a răspuns:

Marile iubiri trebuie asteptate...

| Bubu0800 explică (pentru neutrino):

M-am saturat sa astept sad dar astept cine stie ce o sa fie in viitor :*mersi de raspuns >big grin

| Raiiiisa a răspuns:

O sa te impaci cu el, dupa care certurile vor aparea din nou, iar el va vorbi in fiecare seara cu aia, pentru ca relatia dintre voi doi nu va fi roz.
Stiu, este foarte greu sa renunti chiar si atunci cand nu mai vezi nici un viitor langa o persoana.

| Bubu0800 explică (pentru Raiiiisa):

I-am zis odata daca ar fi sa ne impacam dar am ziso mai in gluma..si el a zis ca se gandeste la uramri gen "o sa rezisti cu gandul ca eu inca ma dandesc la ea?" si de atunci nu am mai zis nimic..si da m-am gandit si la asta..ca poate sa vorbeasca si cu ea daca ar fi sa ne impacam.sad

| Xenia16 a răspuns:

Eu cred ca inca tine la tine daca inca vorbeste, intreaba-l daca el te mai vede langa el. Stiu ce simti, incearca sa vorbesti deschis cu el sa il intrebi daca mai are sentimente pentru tine.

| Bubu0800 explică (pentru Xenia16):

Sincer am vrut de multe ori sa deschid subiectu asta.dar imi este frica sad o sa incerc sa il intreb ..trebuie sa imi iau inima in dinti sad multumesc!:*

| Xenia16 a răspuns (pentru Bubu0800):

Oricand, iti tin pumnii:*

| JustMe34 a răspuns:

Tu trebuie sa faci cum simti tu.Degeaba iti zic eu, ca o persoana anonima pentru tine sa-l lasi.m-ai asculta oare pe mine si a-i face lucru asta? Totusi zic ca uneori mai trebuie sa lasam oamenii sa plece, poate nu mai tine la tine. daca ar tine nu ar fi cu fata aia. poate vrea sa te chinuie, sa te faca sa suferi.Cum simti tu si cum crezi mai bine.Gandeste-te ca mai bine faci un lucru mai devreme decat sa-l tot amani stiind insa ca va avea acelasi rezultat.

| Bubu0800 explică (pentru JustMe34):

Ma gandesc ca daca nu mai tinea la mine nu mai vorbeam acum..si vorbim orice. uneori facem si pe "gelosii" ..si asta e ca uneori trebuie sa lasi trecutul in trecut dar mie nu-mi trece, mereu ma gandesc la el ..de la orice imi sare gandul la el.multumesc mult pentru sfat :* >big grin

| JustMe34 a răspuns (pentru Bubu0800):

Poate el inca vrea sa ramaneti prieteni.

| Bubu0800 explică (pentru JustMe34):

Mi.a zis ca vrea momentan sa ramanem prieteni.

| qMiruq a răspuns:

Fa doar ceea ce simti, daca vrei sa va impacati, ia-ti inima in dinti si intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine [eu cred ca da], intreaba-l daca mai poate fii ceva intre voi happy si o sa-ti lamuresti toate semnele de intrebare. Vorbeste deschis cu el pe tema asta si intreaba-l tot ce-ti trece prin cap in legatura cu vechea voastra relatie si viitoarea, nu ai nimic de pierdut. Multa bafta kiss! [P.s: nu esti obligata, fa doar ceea ce simti big hug ].

| Bubu0800 explică (pentru qMiruq):

O sa vorbesc mai mult cu el pe tema asta..doar ca mi-e frica de raspuns sad o sa imi iau inima in dinti! multumesc mult pentru sfat :* >big grin

| qMiruq a răspuns (pentru Bubu0800):

Nu trebuie sa-ti fie frica, haiii curaj, o sa fie bine kiss! Iar in cel mai rau caz, daca nu iese cum ai fii vrut, Are balta peste happy. Deci bafta inc-o data big hug laughing :*.

| Bubu0800 explică (pentru qMiruq):

laughing are are.da la naiba cu dragostea ca am ochi numa pentru el laughing mersi inca odata >big grin

| Thextruexme a răspuns:

Ii spui ca vrei sa te impaci cu el, si el o sa iti zica daca el mai vrea sau nu. Daca inca ti la el nu ar trebui sa te deranjeze calcarea mandriei.

| MadaSweet18 a răspuns:

Ce stupida esti rolling on the floor) tu greseai, tu te-ai despartit de el, tu vrei sa te impaci cu el?
Awesome!

| AleCsuţaa a răspuns:

Îl iubeşti, îl aştepţi. Nu-l iubeşti, sufocă-l şi gata.

| simonacreata a răspuns:

Din punctul meu de vedere "joaca ping pong cu voi". daca se da si la tine. sunt convinsa ca esti o fata deosebita si meriti ce e mai bun. vreau sa spun prin asta ca nu meriti sa iti spulberi gandurile si sufletul pentru asa ceva? demonstreaza-ti IN PRIMUL RAND TIE si apoi lui ca lumea nu se termina odata cu el. Respectul e vital intr-o relatie. in momentul asta e vital sa te respecti pe tine INSATI. nu faci decat sa iti toci sufletul si nu duce la nimic bun. daca simti ca merita lupta pentru el. Dar trebuie sa arati mereu ca nu te lasi calcata in picioare. Capul sus si arata-i ca esti mandra de tine. si las-o mai moale cu mesajele din punctul meu de vedere ii canti in struna. ia fi indiferenta in adevaratul sens al cuvantului si abia atunci ai sa ai parte de o reactie. Daca ai incredere in tine si iti cultivi respectul de sine iti garantez ca ai sa te simti mai bine in interior. Daca te tii dupa el ai sa simti numai dezamagire. totul porneste din sufletul tau. :*

| Bubu0800 explică (pentru simonacreata):

Multumesc mult pentru sfat ..eu incerc cat pot sa nu ii arat ca de fapt tin mult la el.i-am zis ca mai am sentimente pentru el. uneori chiar ma simt calcata in picioare dar uneori ma simt foarte bine cand vorbesc cu el..in sufletul meu e vraiste de asta vreau sa imi deschida cineva ochii ..sa vad ce parere au altii cum ar face ei.

| simonacreata a răspuns (pentru Bubu0800):

Pai te simti bine pe moment dar dupa? Ai sa te saturi de balanta asta de sentimente. Apoi trebuie sa stii ce simte si el. daca simti ca te calca in picioare nu il lasa. nu face decat sa te ia de proasta scuze de expresie. Arata-i ce a pierdut daca nu a stiut sa aprecieze. nu te tine dupa el. albina vine la floare nu floarea la albina. si ca sa numai fi vraieste trebuie sa iti dezvolti increderea in tine. fa-ti ordine in suflet. nimeni nu are dreptul sa te intoarca pe dos dar mai mult decat atat tu nu trebuie sa lasi sa se intample asta. Viata ta nu sta in relatia asta. De ce sa plangi cand poti sa te plimbi si sa simti miros de tei. sunt lucruri frumoase pe care le neglijezi in timp ce tu te cramponezi si iti mananci sufletul. Ai mirosit teii anul asta? inca mai ai timp. si mai ai timp o viata intreaga sa te iubesti :*

| Bubu0800 explică (pentru simonacreata):

Multumesc nespus de mult...am sa incerc sa am mai multa incredere in mine..cum ai spus si tu ca viata mea nu sta in relatia asta..si da am mirosit teiul, ador mirosul de tei big grin

| Bubu0800 explică (pentru simonacreata):

M-am impacat cu baiatul de care am scris aici :X sunt de o luna si ceva cu el