| anonim_4396 a întrebat:

Vreun site de matrimoniale cât de cât ok știți?
Oare chiar există fete normale care se înscriu pe astfel de site-uri pentru a căuta un iubit?
Sau conturile de fete sunt false sau fel și fel de fete/ femei ușoare care caută să escrocheze/ prostitueze / videochat/ onlyfans sau fel și fel de înșelătorii și șantaje?
Pe Tinder o fată cu care am intrat în vorbă mi-a cerut să îi trimit bani că să își ia telefon că să vorbim de la prima conversație. Bineînțeles că am blocat-o.
Vreau să îmi găsesc și eu o iubită

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand nu fii mort social, asta observ mereu ca nu știți sa purtați o conversație, nu înțelegeți o gluma, ironie, o întâlnire cu voi e mai plictisitoare decât pentru mine sa aud un popa, contează si aspectul fizic, maturitatea ta, socializarea, statul social, tu vrei sex nu iubita, știi ce înseamna o relație, nu știi, fata a cerut bani ca a văzut ca vrei sex, fetele detectează ușor când vrei sex, sa fim serioși noi vrem sex atât, pana pe la 30 de ani, așa ca ia mai gândește-te încă o dată ce vrei tu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută în jurul tău în viața reală, dacă asta vrei. Dacă vrei să pierzi timpul, olifans și tinder.

| Lukasssz a răspuns:

Nici un site de matrimoniale nu iti va garanta o iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă cuplari.ro
Succes.
Sau Facebook dating.

Răspuns utilizator avertizat
| felixf a răspuns:

O iubita iti gasesti online atunc cand nu mai ai timp de umblat offline. Daca crezi ca intri pe orice site de matrimoniale si pui o singura intrebare, de exemplu: vrei sa fi iubita mea... poti uita de orice. Acelasi lucru pe care il faci in viata de zi cu zi cu o doamna/domnisoara trebuie sa-l faci si online. Avantajul unei intalniri offline este ca simti si vezi ce simte/face persoana (isi da ochii peste cap, vezi cum zambaeste rade, vezi cum gesticuleaza). relatiile online... stai de vorba cu un PC care nu stii cine este in spate fata sau baiat, pervers sau criminal. Deci sfatul meu este lasa tinder in pace, lasa matrimoniale pe olx, publi24 in pace, lasa matrimoniale pe piata de la a la z in pace, fa-ti curaj iesi in oras, invita o persoana in oras si povesteste-i ce stii tu mai bine aici ai nevoie de un pic de cultura sa o impresionezi. Uite aici cateva link-uri care te-ar putea ajuta. https://www.libertatea.ro/......e-1146505, https://www.neuroprogres.ro/......place-b42, https://respiro.ro/time/ce-le-place-fetelor-la-baieti. Dar ultimul sfat este fi tu insati la intalnire si nu incerca sa te dai grande.