| sergiuavon a întrebat:

WoW frate pe TPU gasesti foarte multe intrebari dar faza e ca mereu gasesti cate-o intrebare care te lasa masca, de exemplu acuma am gasit o intrebare din 13 Martie 2013 adresata de catre o fata care suna asa"
Sunt intr-o situatia destul de neplacuta! Am 15 ani, sunt in clasa a9a si sunt insarcinata! Mi-e foarte teama de ce vor spune parintii, rudele si cunoscutii cand vor afla ..In primul rand prietenul meu (care banuieste ca snut insaricnata, si mi-a spu ca daca o sa raman, mi-a batut apropouri sa avortez!, il inteleg are 18 ani, mai are scoala sigur nu vrea un copil)! Sa avortez nu vreau! mi-e foate frica si in plus nu cred ca el are nicio vina si nici eu nu am niciun drept sa-l omor! Iar sa=l cresc ...nu stiu mai nimic despre copii!" pai TU PROASTA fara MINTE cine te-a pus sa faci sex neprotejat cu el,el si mai prost a acceptat sa faca sex neprotejat si oops nu s-a putut controla si s-a terminat in tine,sunteti doi prosti sa zic asa mai pe intelesul tuturor,inainte sa faceti pasul asta trebuia sa va ganditi ca sunt riscuri foarte mari ca TU sa ramai insarcinata,dar aici nu sunteti numai voi devina, devina este si maicata pentru ca nu a stiut sa te educe si sa-ti explice sa ai grija sau chiar daca ti-a explicat, ti-a explicat atat de prost incat nu ai fost in stare sa o asculti sau nu ai vrut iar acuma suporti consecintele prostiei tale.Cand faceti sex protejati-va ca de aia s-au inventat prezervativele sa va protejati nu sa le umflati cu apa.Ce a fost in mintea ta cand ai facut sex neprotejat? asta ai invatat de la mama ta sa ramai insarcinata la 15 ani? Nici macar avort nu poti sa faci pentru ca esti prea mica si ai sanse sa mori sau sa nu mai poti face copii niciodata.Inca ceva ce m-a amuzat este un raspuns care suna asa "Avort! Ai 15 ani, deja ți-ai pierdut copilăria, prietenul tău orice ar fi va fi anchetat! că e major și tu minor! Așa că fă pe dracu în patru și spune părinților! Treaba ta orice ar fi că îl ții sau nu, o să ai de-a face cu legea!" pfaiii cand am vazut raspunsul asta mam **** pe mine de ras, baaa "Domnu politist care le stie pe toate" cine are de-a face cu legea esti nebun la cap? Daca fata recunoaste ca a stat de buna voie si nu a fost obligata nimeni nu-i face nimic in fine ramai in filmul tau.

Va plangeti ca ati ramas insarcinate
-------------------------------------------------
Ce nu inteleg la voi este ca de ce va mai plangeti ca ramaneti insarcinate daca faceti sex neprotejat, cand va asemenea fenomene care se plang ca au ramas insarcinate din prostia lor imi vine sa iau pistolul si sa le impusc.Voi la 15 ani prin chestia asta ca faceti sex neprotejat si ramaneti insarcinate va stricati toate copilaria si toata tineretea,cand fetele de varsta voastra merg in cafenele,cluburi etc sa se distreze, voi stati in casa sa ingrijiti copilu vostru si plangeti un pumni ca de ce ati ramas insarcinate, eu chiar nu va inteleg tot voi faceti prostia asta si dupa aia tot voi plangeti in loc sa va ganditi de 1000 de ori inainte sa faceti sex neprotejat. Daca v-ati invatat lectia altadata cand mai faceti sex si nu mai vreti inca un copil in plus, faceti sex protejat! si sa fiti si mai siguri verificati prezervativu daca e spart sau nu, umpletil cu apa si va dati seama daca puteti folosii prezervativu acela sau nu.

http://parausergiu.blogspot.ro/2013/12/insarcinata-la-15 -ani.html

pareri?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tot te preocupa intrebarile de pe TPU si le faci subiecte pe blogul tau,ti-as recomanda sa incerci sa fii prezent zilnic pe site,intrebarile care "te lasa masca" abunda!
Pentru ca fiecare intrebare este un strigat mut de ajutor,fiecare intrebare este un copil scapat de sub controlul parintilor,un copil care are nevoie de ajutor si pe care nu-l asculta nimeni,un viitor adult problematic,o frana serioasa in societatea viitoare.
Daca ai fi inteles acest lucru simplu,ai fi cautat cu orice mijloc sa sari in ajutor,ii ajuti pe ei,te ajuti pe tine,pe copii tai din societatea de maine!
Sa judeci,sa-ti dai cu parerea si sa comentezi pe margine, e usor, toti o fac.
Sa ajuti, e greu, uneori imposibil.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Parerea mea este ca ai gasit un mod inteligent de a-ti face reclama.

| NDC12 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui/ei, nu vad ce rost are aceasta " intrebare "

| Oxymorone a răspuns:

''Ce o sa spuna parintii.'' laughing Convinge-i ca te-au facut gravida.

| CheLoo23 a răspuns:

La ce fel de akcent ai tu happy e clar ca esti de prin moldova..."pai tu de la botosei" lasa tineri sa se planga cum vor ei de ce dracu exista acest site pentru ce?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru CheLoo23):

Sefu', fara suparare, ai fost abuzat de moldoveni, ti-au violat muma, ti-au jefuit garsoniera, ceva?

| CheLoo23 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Sunt prea calm degeaba incerci sa ma provici happy nu am nimic cu moldoveni doar ca trebuie sa se trezeasca cate 1 ca tine asa smecher de smecher sa comenteze aiurea happy mergi frate si bea un pahar cu bere sau vin si ia-ti femeia de buci si taci din gura happy

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru CheLoo23):

Nu incerc sa te intarat, caut sa imi expic rasismul la un om care, prin posturile sale, dovedeste ca trece oleaca peste medie din punct de vedere al inteligentei.

| marya868686 a răspuns:

Fiecare face ce vrea..adica daca prefera sa se fwuta in loc sa invete, e treaba ei si a parintilor ei, face ce vrea cu viata ei...parerea mea

| galma a răspuns:

Intr-adevar,au facut o greseala.dar cine esti tu sa ii judeci in halul acesta? Dumnezeu? Oh no..Pana la urma,ei au facut ''aceasta greseala''ei sa si-o asume!
Nu ti se pare ca esti un pic cam obraznic, atat timp cat mai in fiecare fraza care ai spus-o apare cate o jignirie.
In loc sa faci subiect de barfa, pe tema aceasta, mai bine ai frecventa TPU-ul mai des si ai ajuta, nu ai demigrawinking

| MadaMaditza a răspuns:

Bwa oameni nebuni la cap, omul asta are dreptate cum sa ramai insarcinata la 15 ani? Ganditi si voi putin...