| Vreau sa mi se stearga contu a întrebat:

X zice ca nu y zice ca da, pana la urma e cineva care stie sigur de la un parinte daca am voie sa ma duc sa ma spovedesc daca sunt pe stop? mentionez ca e pe duca mi-a venit sambata

14 răspunsuri:
| Vreau sa mi se stearga contu explică:

Pai si cum sa-i zic:O

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

App care din voi i`ati zis la preot ca nu mai sunteti virgine si cum i`ati zis?:-s

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

17 jumate pai?

| Kitty a răspuns:

Atunci e ok... poti sa te duci.Si da, asa este, nu ai voie sa intri in biserica daca esti pe stop, insa daca zici ca "e pe duca", eu zic ca poti sa mergi.

| gabitza_6878 a răspuns:

Si la mine era pe duca si am mers
chiar daca preotii mai batrani au boala asta cu "nu intrati daca sunteti la menstruatie", eu nu cred in chestia asta
lumea considera menstruatia ceva murdar, dar nu este asa
atata timp cat te speli, nu e nimic murdar

si cu virginitatea...las' ca poate sa mai astepte chestia asta o alta spovedeala
adica sa astepti sa treaca ceva timp...nici eu nu i-am zishee hee

| roxy_5007 a răspuns:

Cum i-am zis daca nu's virgina pai simplu nu i-am spus deoarece nu-s prea credincioasa deci nu prea are rost. Apropo eu nu intru in biserica nici pe stop nici intr'un fel big grin(adica never ) si daca e ii spui simplu parinte sunt pe stop. Ca doar a avut si el prietena inainte sa fie preot. Mama ce faza succes

| SentimenteColorate a răspuns:

Pei daca vrei du-te si spovedestete plzzz fundita

| dyddyyyx18 a răspuns:

Cand iti trece? Daca nu iti trece pana sambata, du-te ca n-ai altadata cand sa te duci.winking

| dyddyyyx18 a răspuns:

Cat despre faza cu virginitatea, eu nu am zis ca nu a fost cazu`. Da` zi si tu, pur si simplu. Sau e posibil sa te intrebe daca mai esti fecioara/virgina (ceva de genu`), si zici ca nu mai esti. App, cati ani ai?

| kennyspark a răspuns:

Nu se intra in biserica daca esti pe stop. Chiar daca e pe duca. daca nu asculta/o pe tranquil. ca ma sa cand e pe stop daca nu are absorbant face un rau de sange.

| nicolle_9877 a răspuns:

Ai voie sa te spovedesti, iti pui o batista la una din gaicile de la pantaloni sau ma rog cu ce te imbraci si nu e nimic rau in asta, daca era un pacat nu mai dadea dumnezeu asa ceva la femei. o contrazic pe cea care a zis ca nu ai voie in biserica imbracata in fusta, sa ma scuze dar chiar ar trebui sa te imbraci in fusta atunci cand te duci la biserica, nu fusta scurta... dar e tot fusta.eu zic sa te duci, nu e nici o problema, pana la urma tot de la dumnezeu e dat, acum tu faci ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti pe stop nu ai voie sa intri in biserica! asteapta sa iti treaca si du-te! Deasemenea, fetele ar trebui sa intre in biserica imbracate in fuste si cu capul acoperit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai mai calma... faza asta cu stopul si Biserica era inainte, cand nu puteai merge deoarece murdareai pe jos (nu existau absorbante, se purtau fuste). Acum nu mai e problema. Preotii mai invarsta au ramas fixati pe faza cu "nu", dar mai ales daca e pe trecute, nu e nicio problema. Preferi sa ramai nespovedita decat sa stii ca probabil ai gresit mergand? (Uite, poti sa ii spui preotului si "pacatul" asta la spovedanie, ca sa fii iertata)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma repet... daca asta ar fi singurul pacat de care sa va faceti griji laughing

de faptul ca nu ai voie sa faci sex in afara casatoriei nu te`ai gandit? ca nu ai voie sa folosesti prezervativul etc etc... si lista ar putea continua :p