| CristinaElena96 a întrebat:

Ziceti-mi ceva despre povestea voastra de dragoste ...peste ce obstacole ati trecut si daca m-ai sunteti azi impreuna? funda promit:* si daca vreti sa spuneti ca intrebarea asta a fost pusa de 100 de ori mai bine nu scrieti, chiar vreau sa aflu povestea voastra si cred ca orice om are un esential in viatawinking

Răspuns Câştigător
| IleanaConsaZeAnA a răspuns:

Povestea mea de dragoste incepe aici: Este seara ma uit pe fereastra si vad un baiat cu un chip bland si dragut intrand in bloc! Oare cine este? Ziua viitoare descoper ca numele lui este Cristian si s-a mutat in blocul meu! Peste ceva timp ies afara cu prietenii mei, eu avand (15 ani ) si il vad afara, el vine la mine da mana cu mine, imi spune numele lui, eu pe al meu(Ileana) si cum i-am vazut ochii lui albastrii ca marea, m-am indragostit pe loc! Peste cateva zile, m-a invitat in oras si m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, eu am acceptat! Am fost impreuna timp de 3 ani, au fost cele mai frumoase clipe ale vietii mele, imi daduse si o porecla imi spunea Ileana Consanseaza! Il iubeam foarte mult! Dar intr-o zi vine trist la mine acasa, si imi spune ca relatia nu mai merge! Nici un motiv nimic, am inceput sa urlu (scuzati expresia)! Sunt deja 8 luni de atunci! Nu am mai stiut nimic, parca s-a evaporat! Il vedeam rar o data la o luna, si il vedeam cand pleca la scoala! De 4 luni nu l-am mai vazut deloc, noi fiind la licee diferite, el invatand dupa amiaza, eu dimineata. Am auzit diferite motive: ori ca tatal lui a murit si ca s-a mutat la tara, ori ca s-a mutat in alt oras, ori ca a murit bunica lui si s-a mutat la tara, si alte motive, o multime de motive si nu stiu exact ce s-a intamplat cu el! Intr-un final am aflat ca s-a mutat din bloc din cauza banilor, si s-a despartit de mine deoarece parintii lui nu ma suportau, dar el a zis ca nu conteaza, daca noi ne iubim sa facem tot posibilul! Il iubesc foarte mult love struck si este prima mea iubire!
Funda? Ar fi prima happy

5 răspunsuri:
| SpecialGirl a răspuns:

Totul a inceput cam asa.
Am mers impreuna cu verisoara mea la ziua unei fete.Acolo am intalnit 2 baieti.Verisoara mea s`a indragostit de baiatul care imi placea mie...iar prietenul lui de mine.Si baiatul acela tinea ff mult la mine dar n`a vrut sa o raneasca pe varamea.Eu cu prietenul lui am stat impreuna 1 luna dupa care ne-am despartit, a fost decizia mea pentru ca nu simteam nimic pentru el. Dupa 3 luni s`a despartit si varamea de baiatul de care eram indragostita.
Baiatul X de care imi placea m`a sunat intr-o seara si m`a invitat in oras.Am iesit si mi-a spus cat de mult tine la mine.Nu l`am crezut de prima oara si am vrut sa`mi dovedeasca.Cu timpul am vazut ca tot ce spune e adevarat si am inceput o relatie.Am trecut peste multe obstacole impreuna pentru ca ne iubim si ne-am sprijinit unul pe celalalt in diferite situatii.
Am trecut peste multe obstacole dar te`ar lua somnu` sa le citesti pe toatelaughing
Suntem impreuna si in ziua de azi si ne iubim foarte mult:X

| D1ana a răspuns:

Pff.grea intrebarea., mai greu raspunsu` pai sa incep asa : la incepu el ma tot baga in seama.da si mie imi placea. dupa aia a inceput sa imi placa de el si pe vremea aia si el ma iubea.doar ca eu il prea bagam in seama. locuiam in cartiere diferite si mereu ma duceam l el in cartier. si a inceput sa fie mai distant. dupa aia am format si o relatie doar ca el mia impus ca daca vreau sa ramanem impreuna sa facem sex, eu nu am acceptat si mi-a dat papucii. acum mi`e asa de greu fara el. cateodata noaptea mi se pare ca il aud si ca ii simt buzele lui pe ale mele.doamne atat de mult il iubesc! :X

| StefanAndrei00 a răspuns:

Prima data am fost cu o pr care am cunoscut-o intr-o excursie pe clasa a IV a apoi a trebuie sa ne culcam la un fel de tabara in excursie cu scoala.Ea vr sa doarma cu mine si sa ne... dar eu nu am vr.Doamna invatatoare m-a pus cu o colega de-a mea sa dorm in pat cu ea laughingDe aceasta imi placvea de pe cls I big grin.M-am culcat pe la 4 dimineata(atunci am terminat sa ma sarut cu ea).Acm sunt pe clasa a 9 a si ac mai sunt cu ea. Funda?

| VariantaVerde a răspuns:

Stefane te bate poza de profil malaughing si mai ales in clasa a4-a sa faci tu c vroiaioh go on...greu.

| kareena a răspuns:

Eu eram clasa a 8 si pe facebook am vazut un bait din liceu(clasa a 11) si i-am trimis cerere de prietenie, cind a acceptat a inceput sa vorbeasca cu mine, pe atunci era o vacanta de iarna si toata vacanta am vorbit si apoi niam vazut la scoala.Noi am vorbit toata iarna si intr-o zi la liceul unde invatam noi a venit un baiat care de mult dorea sa fie cu mine si asa s-a intimplat ca ei se cunosteau.Ambii au facut un spor "pe cine eu oare voi alege" seara baiatul din liceu nia propus sa fim impreuna dar eu mi-am dat seama despre ce e vorba si am spus nu. dupa aia noi vorbem el ma petrecea acasa si intr-o zi eu borbeam cu el pe skype si el ma numit mica eu nu i-am raspuns frumos si dupa aia noi nu vorbit vrioa 2 luni in care el m-a facut sa fiu geloasa si eu la fel.Vara ambii din intimplare ne-am dus la aceiasi tabara.La tabara noi am inceput sa ne intalnim dupa un an el el a terminat liceul si a plecat in venetia sa isi faca studiile.Am fost distrusa si dupa o luna dupa ce el s-a dus eu am vazut pe facebook in loc de pozele noastre poze cu iubita.Chiar dupa un an eu nu pot uita momentele cu el deoarece il iubesc foarte tare el peste 1 jumate se insoara si chiar ma invitat si pe mine la nunta dar eu nu prea as vrea sa plec deoarece simt ca daca ma voi duce nu voi putea rezista cind ii voi vedea pe ei asa fericiti si indragostiti