| Daria33 a întrebat:

Zicetim si mie ce sa fac? Prietenul celei mai bune prietene vrea sa fim impreuna si e de trebuie dar nu pot sa-i fac asta prietenei mele si el zice ca abia dupa ce trece ceva timp dupa ce se despart sa fim impreuna fara sa stie si dupa mai mult timp poate sa afle si ea si eu nu stiu ce sa fac sad

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i spui prietenei tale ce ganduri ii trec prin cap iubitului ei, asta sa faci!
Pune-te putin in locul ei si gandeste-te ce ai fi vrut sa faca ea, daca trecea prin ce treci tu acum.
Baiatul nu stiu cat e de serios sau neserios, dar daca avea bun simt, realiza ca nu poate da iama intr-o turma de prietene, doar pentru ca se grabeste el sa aleaga.
Iubitii prietenilor sunt tabu, ne pot fi cel mult amici, in nici un caz nu poate deveni bun comun!
Asa ca, explica-i prietenei tale cum stau lucrurile, cauta-ti un prieten, un baiat care iti place si explica-i doritorului nestatornic ca principiile tale nu-ti permit sa strici o prietenie!

| Crisu a răspuns:

Nu ii face asta prietenei tale! Vorbeste cu ea despre asta si spune-i ca baiatul acesta nu merita. Daca ea este de acord, si nu are nimic impotriva ca tu sa fi cu el... discuta cu el si vezi ce iese. Dar daca ea se supara, crezi ca merita sa-ti pierzi prietena, pentru un baiat de care mai devreme sau mai tarziu tot te vei desparti?

| Komododragosh a răspuns:

Nu merita prietena ta cea mai buna sa-i faci asa ceva! El se pare ca nu are scrupule, nu ar trebui sa-i faceti asa ceva si sa o mintiti, din respectul tau pentru ea iti sugerez sa fii cu un alt baiat, nu cu acela.
Oricat l-ai place, tot o sa se desparta de tine pentru o alta prietena de-a ta, sau chiar se va intoarce la cea mai buna prietena de-a ta, acest baiat se joaca cu voi asa ca deschideti-va ochii! Mult succes va doresc fetelor, feriti-va de asemenea baieti care vor doar aventuri, caci in spatele acelor vorbe dulci se afla doar minciuni.

| Daria33 explică (pentru Komododragosh):

Nui problema de baiat ca in el am incredere ca a fost 8 luni cu prietena mea si acu au inceput sa se certe su chiar e adevarat problema e cu prietena sad

| agoodvampire a răspuns:

Daca aceasta prietena iti este prietena cu adevarat la bine si la rau nu merita sa-i faci asa ceva! O sa va stricati prietenia si chiar nu merita pentru un baiat. El daca face asa cu prietena ta asa va face si cu tine asa va face cu toate. Te sfatuiesc sa i spui prietenei tale despre el si ce iti zice si sa i-o faceti voi lui inainte sa v-o faca el voua big grin Sa se desparta ea de el intr-un mod aiurea pentru ca merita si voi sa ramaneti in continuare prietene. Am si eu o prietena la care tin enorm si m-am certat cu multa lume pentru ea si ea pentru mine si nu am lasat niciun baiat sa intervina intre noi. Oricum sper sa alegi calea inteleapta si favorabila tuturor :*. O zi frumoasa!

| Daria33 explică:

Stiu ca ar trebui sa-i zic prieteni mele dar se va supara tare si va suferi mult si decat sa de si iubitul ei si ea vn pe mine nu mai bine nu mas mai baga adica sa-i zic ca nu si el sa-si rezolve treburile cu ea ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic?

| EsteraGabriela a răspuns:

Acelasi lucru mi s`a intamplat si mie...doar ca eu eram in locul prietenei tale si stiu ca lucrul acesta ca cea mai buna prietena sa fie impreuna cu iubitul tau pe la spate..doare mai rau ca orice pe lume deci sfatul meu este sa ii spui prietenei tale ce ganduri ascunse are iubitul ei iar ea sa faca ceea ce trebuie sa faca adica sa ii dea papucii inainte sa o faca el:-P