| Metempsihoza a întrebat:

Zilele astea mi s-a facut foarte clar ca nu mai am niciun fel de sansa intr-o 'povestioara' care a tinut 5 ani si ma simt oribil, foarte singura, dezamagita, cu inima franta si tot tacamul... Voi ce faceti sa va simtiti mai bine? P.S.: nu imi recomandati iesiri sau chestii din astea pentru ca nu ma incanta deloc, nici nu vreau sa aud

Răspuns Câştigător
| gabi1203 a răspuns:

Gandeste-te ca toate se intampla cu un motiv... faptul ca nu mai faci parte din "povestioara" este drumul spre o alta "povestioara", mai frumoasa si, cine stie, poate chiar "povestioara"vietii tale.Eu asa fac in momente de genul asta, ma incurajez singura si imi spun ca a fost spre bine

19 răspunsuri:
| newarena1 a răspuns:

Maninc inghetata pentru ca o ador foarte mult si mai privesc si un film/serial preferat.

| Metempsihoza explică:

Nu e ca nu am chef sa detaliez, dar vreau ceva foarte general, nu vreau raspunsuri 'pliate' dupa problema pentru ca poate m-as gandi si mai mult si... imi cam ajunge thinking

| Metempsihoza explică:

Multumesc happy

| EUBMV89 a răspuns:

Ma ce sa iti zic eu ma refugiez mult in carti. Citesc foarte mult atunci cand am probleme, citesc carti care imi plac (de regula de intriga) si pur si simplu nu stiu parca traiesc ceea ce citesc. Asa cel putin nu ma gadesc la probleme. Incearca si tu.

| gabi1203 a răspuns:

Stii cum in anumite situatii se fac liste cu pro si contra? ei bine, nu o sa iti zic sa te apuci sa faci liste, dar macar analizeaza putin situatia si vezi daca merita sa te simti asa...5 ani e ceva timp si inseamna ca a existat un motiv intemeiat sa se ajunga aici.Nu stiu cat am ajutat, dar sunt convinsa ca nu prea ai chef sa explici mai detaliat ce s-a intamplat.

| gabi1203 a răspuns:

Sunt curioasa cum mai esti...Ai reusit sa depasesti putin momentul?

| Metempsihoza explică (pentru gabi1203):

Sincer, oarecum da big grin ma gandesc mai putin, chiar abia daca ma mai gandesc... nu stiu cum reusesc, dar mi-e chiar mai bine happy mersi mult :*

| Metempsihoza explică (pentru gabi1203):

Oricum, de uitat n-o sa uit niciodata, chiar daca o sa depasesc momentul complet, tot o sa ma mai gandesc si la asta. m-a marcat aiurea

| gabi1203 a răspuns (pentru Metempsihoza):

Ma bucur pentru tine...de uitat niciodata nu o sa putem uita momente care ne-au afectat(atat bune cat si rele). Important este sa poti privi spre viitor si sa lasi trecutul unde ii este locul.:*

| Metempsihoza explică (pentru gabi1203):

Mersi :*

| gabi1203 a răspuns (pentru Metempsihoza):

Cu mare drag...

| gabi1203 a răspuns:

A cam trecut ceva timp si, sunt curioasa in ce stare esti....eu sper ca una buna:*

| Metempsihoza explică (pentru gabi1203):

Sunt mai bine happy desi mai revin momente dureroase.

| gabi1203 a răspuns (pentru Metempsihoza):

Important e ca ce a fost mai greu a trecut.happy

| Metempsihoza explică (pentru gabi1203):

Mersi happy

| kaynn a răspuns:

Lasa-mi ID tau de mess si vb mai multe acolo.

| JustCrisii a răspuns:

Sti cum o sa te simti mai bine?big grin
Fa o gramada de popcorn, invit-o pe cea mai buna prietena a ta si uitati-va la un film de groaza big grin
Cateodata merge si e si amuzant (daca nu iti plac horor uitate la o comedie )winking distractie placuta happy
Ps:daca pui suflet prea mult intr-o relatie sa stii ca viata mereu iti va frange inima sad dar asta depinde si de persoana iubita sad

| Vaniusha_Max_1993 a răspuns:

Pai dupa 5 ani de zile nu cred ca se termina chiar asa de usor dupa cum ai explicat tu aici eu zic ca o sa te inpaci inapoi cu el... si nu trebuie sa te mai gandesti in viitor ce o sa faci... trebuie sa lasi ca viata ta sa curga asa de la sine si o sa vezi ca totul o sa fie bine,,, la mine functioneaza perfect incearca si tu deci tine minte TOTUL O SA FIE BINE puneti aceasta in cap si ai sa vezi cum o duciwinking

| Metempsihoza explică (pentru Vaniusha_Max_1993):

Asta sper si eu, ca o sa fie bine big grin si sigur o sa fie... adica pana mea, e o iubire adolescentina laughing intensa si dureroasa, dar adolescentina big grin o sa-mi treaca sunt sigura... dar doare pe moment, asta-i viata. iata-ma intr-un moment de optimism big grin