| cristynaGoldenRose a întrebat:

Zilele astea. posibil in week-end voi merge la intalnire cu un baiat... pentru prima data..Cum trebuie sa ma comprot.ce indicatii, sfaturi imi dati pentru a nu da in bara.
Amindoi avem 15 ani si eu sunt foarte rusinoasa si timida
Ce as putea FACE?
va rog mult ajutati-ma.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Te imbraci frumos, te aranjezi si te duci la intalnire.Pentru o fata este mai simplu la prima intalnire pentru ca baiatul trebuie sa faca totul.Te intalnesti cu el si zambind il saluti, il imbratisezi, il pupi, orice-ti vine in minte pe moment.Pe urma el va deschide un subiect de discutie.De obicei va alege un local sau o terasa undeva,pentru ca daca stai in parc el trebuie sa vorbeasca mai mult, dar, intr-un local ceva mai are timp sa ia o gura de suc, cafea, bere, mancare si in acel timp el poate sa se gandeasca mai departe ce are de zis.Tu doar sa te uiti in ochii lui cand vorbeste cu tine si sa colaborezi in timp ce vorbeste cu tine, sa-l aprobi la unele chestii si daca o gluma ti se pare amuzanta trebuie sa razi.Asta ii va acorda o incredere de sine si-l va face sa continue.Pe urma te va intreba alte chestii despre tine si te va pune in postura sa povestesti ceva despre tine.Sa-i raspunzi sincer si fara retineri.Conteaza mult sa-i zici ceva uitandu-te in ochii lui decat sa te uiti prin tavan, la cafea, suc, farfurie, incercand sa-ti gasesti cuvintele.Schimbarea de priviri face ca 2 persoane sa se atraga mai mult.La prima intalnire va avea un efect mare. Dupa asta daca va plictisiti si vreti sa iesiti la plimbare, va fi mai usor, pentru ca v-ati apropiat oleaca si de acum puteti vorbi mai liber.Numai nu-i spune ca ai vazut nu stiu ce rimel, ruj, unghii prin cataloagelaughing. Poti sa vorbesti de una din problemele tale cotidiene sau de la scoala, indirect facandu-l util si el va incerca. Dupa ce a-ti iesit din local poti sta cat vrei cu el si sa pleci cand vrei.El oricum sta pana cand zici ca trebuie sa pleci ca ai niste treaba.Nu se va supara, dar, sa nu stati nici 20 minute.1-2 ore e ok. Daca vrei sa stai 10 ore e ok.Ti-am zis sa pleci daca nu-ti mai place atmosfera lui.Cam atat.Restu vine de la sine. Daca va da sa te sarute..decizi daca vrei sau nu.Eu as zice ca da.Demonstrezi ca-ti place de el si ca nu ai fite de alea cu primul sarut la poarta.SucceS!

| raducanumihaela a răspuns (pentru Zeref):

Cum adica primul sarut la poarta?

| Zeref a răspuns (pentru raducanumihaela):

Ca pe timpuri, cand te aducea acasa in fata portii, la noi. usa de la scaralaughing))Se mai statea un pic de vorba = tupeu pentru viitoarea miscare.Si se sarutau, ori fata se ducea ori baiatul(fata 0.01% din cazuri).La asta m-am referit.

6 răspunsuri:
| marialungu a răspuns:

Fii tu, doar tu cea naturala, daca te schimbi s-ar putea sa nu iti iese bine, el te va place cum esti. bafta

| JustSomebody a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti.Nu incerca sa fii falsa si lasa-l sa te cunoasca asa cum esti tu, dar nu ii spune totul din prima...lasa putin mister.winking Este bine sa stii sa folosesti timiditatea mai ales in momentele delicate, dar nu fa abuz de ea.Incearca sa ii zimbesti mereu tipului si sa mentii contactul vizual.Nu mai vorbesc despre bunele maniere, sa fii imbracata totusi decent si restul...Incearca sa gasesti lucrurile pe care le aveti in comun si discutatile impreuna pentru a va simti in largul vostru.Si fii curajoasa, nu o sa se intample nimic rau.Succeswinking

| Adriana a răspuns:

Sa stai fara grija si sa te comporti normal, totul va veni de la sine big grin
Nu incerca sa iesi in evidenta cu ceva anume (vestimentatie, glume...) fii naturala, ca si cum ai iesi cu cea mai buna prietena a ta.

| LucccyTheGreenMonster a răspuns:

Eu la prima intalnire (amandoi avem 10)dar a avut o gramanada de iubite. trre sa te imbraci sexy, sa te dai cu parfum sexy si trrebuie sa vorbiti despre voi si nu trebuie sa vorbesti in nici un caz de altcineva mai ales baieti, il deranjeaza foarte tare, trebuie sa vorbiti despre voi sa mergeti la un suc e un mod f bun...ar fi bine sa te duca acasa el si sa va tineti de mana si cand ajungi il pupi pe obraz, a da si nu pune tu intrebarile da raspunsuri cat mai clare pentru a te intelege mai bine.stiu ca sunt cam mik dar stiu fff multe sper ca te-am ajutat Succes :X