| MucH a întrebat:

1) Care este structura anilor la facultatea de medicina?
Adică câți ani rezidențiat, câți ani generală, etc...
2) La admitere se da doar chimie organica sau organica și anorganica? Multumesc aniticipat

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Https://fasmr.ro/rezinformat/

La fiecare specializare ai materiile pe ani.

Referitor la admitere, depinde foarte mult de la o facultate la alta. Trebuie sa cumperi cartea cu grile de la secretariat si uita-te pe site-ul lor pentru informatii. La unele se cere si chimie si bio, la altele doar una, dar din anorganica nu prea se da admitere.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6 ani de facultate + 3-7 ani de rezidentiat.
La admitere se da obligatoriu biologie, si la alegere chimie sau fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da chimie organica.