| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

1. Cum aș putea să învăț mai repede o lecție la română care nu îmi place? E prezentare generala și e lungă.
2.Cum aș putea să învăț ușor o lecție în franceză?

Răspuns Câştigător
| xZeRo a răspuns:

Geanina, un lucru esential in invatarea materialelor lungi este esalonarea. Inveti pe portiuni, ocupandu-te de fiecare pe rand.
Daca as fi în locul tău, as cauta informatii care corespund cu lucruri care îmi plac sau m-as gândi ca după ce termin de învățat voi avea un limbaj mai coerent, o minte mai antrenată si o rezistență mai sporită la stres. Eu nu puteam sa inteleg ce vorbea un american sau un englez, pentru asta a trebuit sa ascult videoclip-uri despre dezvoltarea personală! Un citat celebru spune: "Suffer the pain of discipline, or suffer the pain of regret."
Sa te ajute Domnul Iisus!