| AlexutuDeiu a întrebat:

3 intrebari relativ usoare :
a)Ce pot deveni daca merg pe profilul Mate-info (Mate-info profil la liceu)
b)Cate profiluri exista? Enumeratile (profilele la liceu)
c)Ce profil trebuie sa urmez pentru a deveni politist (profil la liceu)

La b) nu ma deranjeaza daca nu raspundeti puteti lua funda si fara raspunsul b)

1 răspuns:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

A)poti urma orice facultate
b)sunt foarte multe nu le pot enumera pe toate,
Mate-info(simplu sau cu bilingv pe diferite limbi)Filologie(simplu sau cu bilingv),Stiinte sociale,Stiintele naturii,Tehnica,economie,protectia mediului
c)nu trebuie un profil anume, poti face liceul de politie(unde din cate mi-a povestit o fata e puscarie rau, daca nu ai media peste 7 nu te lasa sa te mai duci in weekend acasa cica, dimineata intra pe intuneric si aprinde un chibrit iar pana cand se stinge chibritul trebuie sa te imbraci daca nu mergi asa si alergi...de ale lor)
In orice caz eu la c) am incercat sa-ti zic si cateva lucruri... daca vrei sa te dai pe politie nu trebuie sa te descurajeze aceste vorbe ci dimpotriva, oricum s-ar putea sa nu fie prea adevarat...(asta e ceea ce mi-a zis o fata)
mult succes!