| TrollingFace a întrebat:

5/59 Matematica clasa a 7 - A culegere albastra editura LEGIS 2009.
In patrulaterul convex ABCD masura unghiului A este media aritmetica a masurilor unghiurilor B, C si D. Demonstrati ca unghiul A este unghi drept.

1 răspuns:
| tripleM a răspuns:

Du-te la scoala si fii atent la ore copil prost ce esti ca sa stii cum se rezolva! Doar intrebi pe site-ul asta in loc sa iti bati capatana sa incerci sa rezolvi! Uita-te prin caiet ca o sa ai tot ce iti trebuie ca sa stii rezolva...asta daca ai scris! PA!