| BiiBiis a întrebat:

A cumparat cineva cartea "Marele atlas ilustrat al corpului uman"? Daca da, are cumva aceasta carte toti muschii & oasele corpului uman? As dori in special sa stiu daca scrie functiile si numele muschilor, eventual si poze cu fiecare muschi. Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un atlas foarte bun. Dar cam scump. Poti vizualiza muschii, oasele si organele pe siteul inner body. Iti trimit un link cu sectiunea muschiilor. http://www.innerbody.com/image/musfov.html
Functile muschilor nu le vei gasi in atlase obisnuite, ci doar in cartile de medicina. Sau in cursuri de anatomie. Cum sunt si cele 2 carti in format de atlas ale lui Victor Papilian. Acolo sunt scrise si functiile muschilor. Dar si ele sunt aproximativ 100 de lei impreuna. Cel mai frumos atlas de anatomie (dar... fara text) este cel al lui Frank Netter. Daca doresti sa urmezi facultatea de fiziokinetoterapie din cadrul universitatii de medicina poti sa mai astepti sa vezi ce atlas recomanda ei, pentru ca sunt foarte multe si extrem de scumpe si nu toate te ajuta. Bafta la invatat! :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai imagine cu fiecare muschi...si numele tuturor.insa nu ai scrise functiile lor... cel putin nu la toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. da. da. e minunata acesta carte.este scris despre toate!

| sanecitim a răspuns:

E fain tare atlasul, cel mai complet! http://sanecitim.ro/marele-atlas-ilustrat-al-corpului-uman