| rebeca a întrebat:

A dat cineva de aici admitere la Scoala de Subofiteri? Daca da, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| narcis13 a răspuns:

Nu sunt la scoala de subofiteri, dar stiu metodologia de admitere. Examenul medical si probele fizice sunt eliminatorii, deci daca aveti anumite probleme de sanatate care v-ar afecta activitatea de politist sau nu treceti probele fizice sunteti eliminati.Probele scrise, de limba romana, limba straina sau istorie sunt mult mai facile in comparatie cu ce se da la academie, unde nivelul examenului este mult mai ridicat.
In concluzie, cu putina pregatire, se intra usor.Succes!

4 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Eu am vrut sa dau, dar m-am razgandit. Tu ai dat? Ce parere ai?batting eyelashes

| Daddy_9411 a răspuns:

Eu am dat dar am picat la sport, la aruncarea mingii medicinale. Eu m-am dus doar sa vad cum e pentru ca am vrut sa raman la facultate. Am inteles ca s-a intrat cu medii mici pentru ca a fost foarte greu!

| rebeca explică:

Da am dat.Cum a spus si @narcis13 cu putina pregatire intri.Eu ma asteptam sa fie mai usor insa anul acesta am avut niste probleme de sanatate si chiar daca am trecut de medical nu am reusit la sport.Insa poate anul viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt acolo, e bine (binisor de fapt)