| georgetzop a întrebat:

A sosit clipa sa ma inscriu la o facultate insa nu sunt foarte hotarat. M-am gandit sa dau la medicina veterinara ce parere aveti? e grea? Dupa cei 6 ani mai trebuie master?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu mai trebuie master--- ciclul studii univ. de licenta + ciclul studii univ. de masterat =6 ani ( 360 de credite) Citeste si brosura de admitere ( pag. 5 )si vezi cum se calculeaza media de admitere la facultatea de la Cluj : http://www.usamvcluj.ro/admitere_informatii.html

5 răspunsuri:
| IuliaJuly13 a răspuns:

E destul de grea dar daca iti place vei reusi sa treci peste.Depinde de tine! Da, va trebui master si doctorat. In medicina faci scoala aproape toata viata. Succes!

| georgetzop explică:

Si ce sa aleg intre iasi si cluj?

| gfy a răspuns:

@georgetzop Tu decizi daca e Iasi sau Cluj... unde ti-ar fi mai bine.

| georgetzop explică:

Iasiul e mai aproape de casa.dar Clujul e mai frumos... tind totusi spre Cluj

| gfy a răspuns:

Clujul ofera mult mai multe oportunitati ca Iasi, asta toata lumea stie happy.