| SimonneBX a întrebat:

Acum ceva timp m-am intrebat de ce exista mai multe firme care produc acelasi produs? Raspunsul a fost pentru ca fiecare firma are propria reteta de a produce acel lucru. Ex: lapte, mobila, prajituri, aparatura etc.
Intrebarea mea este: exista un lucru care nu este unic, pe care 2 fabrici sa il produca la fel?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum te gandesti ca doua produse diferite sa fie produse la fel? Fiecare produs contine materiale diferite si se fabrica dupa o tehnologie diferita. Doar la produsele de acelasi fel se folosesc materiale identice si se poate ca si tehnologia sa fie identica, aceasta in functie de faptul ca dotarea tehnologica este ori nu la fel. Numai bine!