| Ceaușescu89 a întrebat:

Acum sunt la liceu tehnologic ca și tehnician mecatronist clasa a 11 as dori sa mă transfer la alt liceu de filologie
Se poate sa incep clasa a 12 direct acolo?
Pentru că am auzit că dacă termin clasa a 11 aici nu ma mai pot muta doar la alt liceu pe același profil
Daca se poate să mă transfer și să îmi reușească ce as dori sa fac când ar trebui sa cer o fisa de transfer sau mai exact ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar fi o decizie proasta, fiindca intr-a 12-a nu ai timp sa te acomodezi cu colegii sau profesorii si asta te va afecta masiv si posibil ca BAC-ul sa-l iei cu note foarte mici sau sa-l pici.

Transferul in timpul anului scolar se poate face numai daca te muti cu casa dintr-un judet in altul.

Transferurile de la un liceu la altul de fac la inceput de an scolar, numai dupa ce dai examenel de diferenta si vii cu siutitia scolara incheiata, cu medie generala egala sau mai mare, ca a ultului elev din clasa repsectiva unde doresti sa te transferi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tovarăse Nicolae Ceausescu nu ai murit in 89? Ai inviatlaughing