| Nimicascadascacaad a întrebat:

Acum trec in clasa a 11. Sunt mate-info si vreau sa ma transfer la stiinte sociale.In clasa 9 si 10 la sociale s-a facut latina deci trebuie sa dau diferenta la latina.In clasa 11 nu se mai face latina si trebuie sa mai dau diferenta? Practic e degeaba daca nu o fac in clasa 11 sa zici ca ma ajuta cu ceva.

2 răspunsuri:
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! Dacă dorești să te transferi la filiera teoretică, profil uman, specializarea științe sociale NU va trebui să susții examen de diferență la limba latină deoarece aceasta nu se studiaza în ciclul superior al liceului, la această specializare.

| Sophieka a răspuns:

Nu trebuie sa sustii examenul de diferentiere.