| USAGirl a întrebat:

Adam si Eva sau maimute? Din care ne tragem?

Răspuns Câştigător
| andrusk06 a răspuns:

Religia spune ca din Adam si Eva, iar istoria spune ca din maimute.sincer nici eu nu mai stiu ce sa crd, insa mi se pare firesc ca din moment ce Dumnezeu a creat lumea...sa ne tragem din Adam si Eva.Istoria nu este foarte exacta si de multe ori se fac greseli, insa religia este una, oriunde, si ne explica cuma fost creata lumea si tot procedeul... daci parerea mea este ca ne tragem din Adam si Eva.
funda?big grin

10 răspunsuri:
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Chiar daca unii oameni cred ca istoria este ceea ce defineste omul si crede ca ne tragem din maimute eu cred in Dumnezeu si zic ca din Adam si Eva. Daca avem credinta in Domnul nostru El ne va proteja mereu si ne va ierta greselile. Sper ca din ce in ce mai multi sa aiba credinta si sa spuna: Noi suntem urmasii lui Adam si Eva pentru ca Dumnezeu a creeat lumea si daca Biblia spune ca ne tragem din Adam si Eva atunci asta este adevarul.

| AdeeLinee a răspuns:

Adam si Eva, sperhappy

| Nicole a răspuns:

Dumnezeu ne-a creeat, iar ne tragem de la Adam si Evawinking

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Eu cred ca din Adam si Eva...Maimutele doar seamana cu oamenii...

| MiRuNiKaa a răspuns:

Ne tragem din maimute adam si eva au fost creati dupa modeul maimutelor.

| Larysa13 a răspuns:

Adam si Eva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ada si Eva, clar happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar zilele astea am avut niste informatii la indemana legate de chestia asta. Dumnezeu ne-a creat, ASTA E CLAR, dar se spune ca ne tragem din maimute, pentru ca, la un moment dat, Dumnezeu ar fi vrut sa ne piarda, pe noi oamenii, pentru ca eram f pacatosi, la fel cum s-a intamplat in perioada lui Noe; si ne-ar fi transformat in maimutze.Nu stiu daca e chiar asa.Asa imi explic eu, la urma urmei; pentru ca in Dumnezeu cred dar si oamenii aia care spun ca ne tragem din maimute, nu au facut cercetari de dragul de a face

| Cristiname a răspuns:

Cu siguranta Adam si Eva. Suntem creati prea perfecti sa ne putem trage din maimute.

| fofu a răspuns:

Ne tragem dn cezar si traian...big grin