| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog.am de alcatuit la istorie o comunicare despre "Lupta de Emancipare a Romanilor din Transilvania si Bucovina". ajutati-ma va rog foarte mult mult...

Răspuns Câştigător
| SweetBabyGirl a răspuns:

Poti scrie despre Scoala Ardeleana...asta e ff important uite iti dau asta;) http://www.e-referate.ro/referate/Scoala_ardeleana_22005-03-18.html Sper sa iti fie de folos... daca nu cauta pe net ca gasesti agramada!:)

1 răspuns:
| ioana1704 a răspuns:

Pentru transsilvania, cred ca te poti lega de scoala ardeleana.