| maryannna1 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu niste idei la un mini-eseu "Ce inseamna pentur mine o carte buna"... Pease funditaaaaa :X pentru cele mai bune idei

Răspuns Câştigător
| YoYoLicious a răspuns:

1. sa aiba un subiect bun
2. sa te tina tot timpul in suspans, sa te faca sa fii curioasa de ce se va intampla mai departe
Astea-s lucruri generale, insa, daca ai citi mai mult, ai vedea cam ce stiluri ti-ar placea, ce genuri, daca iti plac mai mult romanele cu cu descrieri multe sau, din contra, iti place sa deduci ce se va intampla din dialogurile personajelor. Iti plac romanele in care autorul se implica sau nu, iti plac romanele fictionale sau nu. Pentru eseu te sfatuiesc sa srii in primele 2 paragrafe despre cele 2 lucruri generale(mai pe larg, normal), iar in ultimul sa spui cum iti place tie sa fie un roman.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna o carte buna...una cu poze multe sau o revista rolling on the floor. glumesc pai depinde ce carti iti plac de exemplu nu stiu alea de dragoste scrii si uh ca iti place povestea care este in acea carte si faze din astea sper ca ti-am fost de foloswinking