| Teo_8228 a întrebat:

Ajutor!
Daca stau cu colegii prosti(putini buni la invatatura) devin si eu ca ei? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| кא๔ a răspuns:

Calmeazatee!
Depinde aici de influenta lor asupra ta... Nu conteaza ca sunt mai putini bun la invatatura. totusi sunt prietenii tai nu?
Incearca sa nu faci tot ce fac ei astfel nu te vor schimba cu nimic.Nu o sa devi ca ei dar daca o sa te lasi distrata de comportamentul lor fi sigura ca acest lucru se va schimba.
Fii tu insuti si nu se va intampla nicmic rau.big grin

14 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Daca gandesti asa, sigur o sa ajungi!

| Ronnix a răspuns:

Daca te joci cu un copil de etnie rroma inseamna ca-i vei adopta etnia?
Raspuns : Nu.

| AikkoxD a răspuns:

Da, posibil. Dar asta daca stai cu ei cativa ani. Exista totusi riscul ca ei sa devina ca tine laughing

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Daca sti ce ai de facut, nu devii insa poti fi interpretata cu aceeasi repuatie ca si colegii tai). Daca inca iti recunosti prioritatile si esti constienta de ce e mai bine pentru tine, zici ca ei si faci ca tinehee hee
Bafta la invatatura!

| BBAlyss a răspuns:

Posibil.Deoarece anturajul este cel care de multe ori schimba oamenii
Acum depinde tine, daca vrei sa faci ceva cu viata ta, si sa iei note bune la scoala, sau sa stai si sa o arzi aiurea prin curtea scolii si in afara ei cu colegii tai ''prosti''
Dar, un singur lucru ar trebui sa stii, prietenii sunt trecatori in viata, ma rog unii dintre ei, insa de SCOALA vei avea nevoie intotdeauna, esti un nimeni fara scoala.

| HaiTaci a răspuns:

Nu neaparat.

| BLG a răspuns:

Stii cum se spune:prostia se molipseste, dar eu nu sunt de acord cu asta(cel putin nu cred ca prostia din cauza lipsei de carte se molipseste)

mai degraba se molipseste prostia omeneascabig grinbig grin

| StrumfRoz a răspuns:

Amm pai... acum depinde de tine nu conteaza. ce prieteni ai daca vrei inveti oh go on...nu te pot obliga sa faci oh go on ce vor ei

| Sofffie a răspuns:

In oarecare masura DA, deoarece vei face ce ac si acei colegi prosti, iti vor lua din timpul in care vrei sa inveti, spunandu-ti ca ai timp.
Ei te pot influenta.
Mai bine cauta niste colegi/proeteni destepti.

Sau daca crezi ca acei colegi nu au nici o influenta asupra ta, stai in continuare cu ei.

| Elly213 a răspuns:

Sa stii ca de tine depinde.Incearca sa te autostapanesti. Poate ei fumeaza (exemplu) asta nu inseamna ca trebuie sa faci la fel.
Si eu stau cu fete mai nebune decat mine si cu alte principii, dar incerc sa nu fiu copia lor, sa fiu eu.happy

| bubulinabia a răspuns:

Teo, nu e adevarat asa ceva! Nu inseamna ca daca ai prieteni care nu sunt asa de buni la invatatura esti si tu ca si ei.In schimb, daca tu esti mai "destept" decat ei, ai putea sa incerci sa ii ajuti pe prietenii tai! happy Succes!

| katesmile a răspuns:

Nimeni nu e prost, fiecare e bun la ceva, dar de ce nu incerci sa-i ajuti sa invete si ei mai bine?

| R_9329 a răspuns:

Cred ca tu esti cea proasta laughing pentru ca intrebi astawinking. Normal ca nu rolling eyes.

| BlackRose_2003 a răspuns:

Sa stii ca nu e adevarat...asa spune toata lumea... mie una nu mi s-a intamplat asa si stau cu colegi de genu asta de mult timp