| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor TPU! Timp de 4 ani de generala nu m-a interesat deloc matematica. Am invatat nimic! Acum sunt in clasa a-9a, profil matematica-informatica (ironia sortii). Sunt corigenta pe primul semestru asa ca am nevoie de un site sau orice m-ar putea ajuta la umplerea golurilor din generala.
Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Sau te poti muta la un alt profil. De exemplu daca te descurci cu romana, engleza, mergi la filologie, filologie bilingv engleza, stiinte sociale. Daca nu te-ai descurcat cu matematica, de ce ramai in clasa aia?! Fa ceea ce iti place, nu sta in ce clasa ai nimerit. Nu cred ca poti face ceva... la mate-info, materia este foarte dificila. La profil de uman scapi de matematica (faci doar 2-3 ore pe saptamana). Daca ramai pe profilul asta vorbeste cu ai tai sa te dea la meditatie! E alegerea ta! happy

| Alyceee a răspuns:

Cand vad ce sfaturi primesti...
Domn'le, ai ales mate info, ai ales cu cap inseamna! Nu ai scris acolo niste coduri doar ca sa ajungi la un liceu.
Ok, inspira adanc, analizeaza situatia (mai sunt colegi corigenti? Poate proful e foarte exigent, poate doar a vrut sa te puna mai mult sa inveti, etc) si gandeste-te daca vrei mai departe sa continui cu mate-info si daca te simti instare sa depasesti situatie (chiar si cu ambitie destula o poti depasi tongue ). Aduna-te, deschide caietele, vezi ce nu stii si...ori incerci singura sa inveti, ori cu ajutorul unui coleg, ori te duci la meditatii.
Eu am facut meditatii din clasa a 10 si nu-mi pare rau o secunda happy

| lavinia148 a răspuns:

Daca nu ai invatat la timp vezi acum ce patesti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai sanse la profilul ala.materia este foarte dificila, iar bacul o sa-l dai la mate avansat(cel mai greu din toate ).te sfatuiesc sa te muti(inca mai ai timp)la un alt profil(uman, de ex.)
uite totusi un link: http://www.mateonline.net/
http://www.mateinfo.ro/formule-matematica-gimnaziu
http://www.mateinfo.ro/formule-matematica-liceu

sper ca o sa-ti fie de ajutor! funda?:D

| JustDoIt456 a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa mergi la niste lectii suplimentare.o sa intelegi mult mai usor

| SokarDax a răspuns:

Te ajuta math-pdr.ro lectii video online free funda:?

| SokarDax a răspuns:

Te ajuta www.math-pdr.ro lectii video online free funda:?

| SokarDax a răspuns:

Www.math-pdr.com scuze nu.ro