| Maramara50 a întrebat:

Ajutorrrrr! La testul de la engleză am luat 4 şi nu ştiu ce să fac, sunt în clasa a 9 a,iar în celelalte clase nu am făcut deloc şi peste o lună am teza...Ce să fac, cum pot să învăț mai repede?

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Ai net folosește-l mai bun decât netul ce poate fi. poți folosi și Youtube cred că găsești lecții pentru engleză explicate în română.

Și vei lua o notă bună

Învață timpurile în engleza
Ce ști că ar pica

Success

| leapșa a răspuns:

Fa pregatire rapid cu cineva, uita-te la videoclipuri pe YouTube in care te invata engleza si fa exercitii multe.
O alta solutie ar fi sa te muti la franceza, asta daca te pricepi mai bine. Dai acolo teza.

| Calin_Alexia_2001 a răspuns:

Buna!
Păi poti face niste pregătiri
Poti sa cauti aplicații ca sunt destul de multe în care poți învăța engleză
Poti sa rogi un alt elev de clasa a 9-a care sa te mai ajute
Sa fii atenta la ore di sa ii spui profei sa faca mai multă recapitulare cu voi
Mult succes sa iei note cat mai mari! =) :*

| Anonimul1920 a răspuns:

Engleza e foarte usoara. Nu mi-a placaut pana in clasa a 8. Eu te-as sfatuii sa inveti putin, joaca jocuri, urmareste filme fara subtitrare. Eu majoritatea englezei am invatat-o din jocuri video. Bafta la teza.

| Maramara50 explică (pentru Anonimul1920):

La ce filme să mă uit?

| Andrei987789 a răspuns:

Informeaza te din ce o sa dai teza, si repeta doar aia, si daca chiar nu resesti apuca te de meditatii