| Streetboy a întrebat:

Am 14 ani 1.72 si sunt baiat cate kilograme ar fi normal sa am?

Răspuns Câştigător
| oana1405 a răspuns:

65 de kilograme este greutatea ideala la varsta si inaltimea tahappy

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In jur de 60 ar fi bine. Depinde uneori de la caz la caz.

| MyLifeIsAmazing a răspuns:

55 de kg intre 55-70kg cam asa depinde esti inalt pentru varsta ta

| zuzu_7632 a răspuns:

In jur de 60

| SummerSmile97 a răspuns:

Cam 55-60 kg

orcum...acum conteaza si de persoana happy

| Malvina24 a răspuns:

La varsta de 14 ani esti inca in crestere dar calculand dupa metoda''10 din inaltime '' in mod norml ar cam trebui sa ai 62 kg! ce conteaza daca sunt cateva kg in plus sau in minus! Nu asta e importanat! Bucura-te de viata, ai grija de sanatatea ta!

| Incubus a răspuns:

Fara calcule si fara bataie de cap:daca ai burta fa niste exercitii, ca nu e bine(la afisaj, in loc de cristale lichide treci la cel pe tub)ca doar nu o sa te impaci cu idea crezand ca este normal si daca esti scobitoare, pune mana si mananca tot din farfurie si nu-ti mai lasa norocul mereu in urma

| madalina_5722 a răspuns:

Pai: 72-10=62 kg( cam asa se face)winking

| Kitty a răspuns: