| DeeaBalboa a întrebat:

Am 17 ani mai am 2 ani pana termin liceul in astia 2 ani mi-am propus sa fac cursuri de limba engleza pentru a merge la facultatate in UK.Am cunostinte minime de englezqa dar nu stiu deloc gramatica. Credeti ca in 2 ani as putea sa stapanesc bine limba astfel incat sa fac o facultate acolo? Si a 2a intrebare ce conditii trebuiesc indeplinite pentru a intra la o facultate de acolo pe bursa? Vreau sa fac o facultate de istorie ....trebuie sa dau un examen la istorie acolo sau voi fi admisa in functie de medie?

1 răspuns:
| hydrantmarian a răspuns:

Gramatica limbii engleze este foarte simpla, englezii sunt oameni logici si gramatica lor este foarte logica si frumoasa se merita sa incerci eu am invatat gramatica in 5 luni. ca sa intri la facultate trebuie sa te duci sa dai testul, testul va fi in limba engleza, si sa prinzi un loc cu bursa, funda?